Rusza przebudowa skrzyżowania w Jarotach

2021-06-11 13:02:41 (ost. akt: 2021-06-11 14:04:00)
Przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Złotej i Stawigudzkiej z Bartąską

Przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Złotej i Stawigudzkiej z Bartąską

Autor zdjęcia: Małgorzata Kundzicz

Na tę inwestycję czekają nie tylko mieszkańcy gminy Stawiguda. Mowa o przebudowie skrzyżowania ulic Bartąskiej, Złotej i Stawigudzkiej w miejscowości Jaroty w ciągu drogi powiatowej nr 1372N.
Furtką do pozyskania środków na inwestycję była realizacja zadania w formule „zaprojektuj i zbuduj”. Polega ona na stworzeniu przez wykonawcę dokumentacji projektowej na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego przekazanego przez zamawiającego i dalej uzyskania pozwolenia na realizację inwestycji drogowej i wykonanie robót budowlanych.

— W trakcie prac na krzyżówce ulic Bartąskiej, Złotej i Stawigudzkiej zostanie wybudowane rondo o wymiarach i parametrach dostosowanych do natężenia i struktury ruchu na tym skrzyżowaniu. Powstanie też pełna infrastruktura towarzysząca, czyli m.in. przejścia dla pieszych, chodniki i zatoki autobusowe — wymienia Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Wartość całkowita umowy na wykonanie zadania to ponad 3,6 mln zł. Dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi prawie 2,3 mln zł, pozostałą część, czyli 1,3 mln zł zapłacą solidarnie po połowie samorządy powiatu olsztyńskiego i gminy Stawiguda.

Wczoraj (10 czerwca) została podpisana umowa z wykonawcą zadania, czyli firmą KATOPI. To oznacza, że wkrótce w Jarotach pojawią się sprzęt i rozpoczną się roboty drogowe. Planowany termin zakończenia inwestycji to grudzień 2023 roku.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Olsztynie
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5