Na al. Przyjaciół i tak parkują po swojemu...

2021-06-13 07:04:48 (ost. akt: 2021-06-11 17:48:54)
Na al. Przyjaciół wyznaczono zatoki postojowe, ale kierowcy i tak parkują na chodnikach. Z przyzwyczajenia.

Na al. Przyjaciół wyznaczono zatoki postojowe, ale kierowcy i tak parkują na chodnikach. Z przyzwyczajenia.

Autor zdjęcia: czytelnik

Na al. Przyjaciół w Olsztynie mieszkańcy nie mogą przyzwyczaić się do nowej organizacji ruchu. Parkują nie tam, gdzie powinni, ale tam, gdzie są przyzwyczajeni. Przez to droga może być nieprzejezdna.
Nie ma spokoju na al. Przyjaciół w Olsztynie. Kiedyś z ulicy dwukierunkowej powstała jednokierunkowa. Niedawno znowu rozpoczęła się zmiana organizacji ruchu. Drogowcy namalowali na jezdni miejsca do parkowania. Do tej pory kierowcy parkowali na chodniku. Teraz pojawił się zakaz i trzeba zatrzymywać się w określonych miejscach. Ale mieszkańcy i tak parkują po swojemu. To zwęża drogę.

— Zamalowano pół jezdni! A ludzie i tak parkują, gdzie chcą — mówi pan Antoni, który mieszka na al. Przyjaciół. — Teraz, gdy ktoś zaparkuje w wyznaczonym miejscu i jednocześnie ktoś inny na chodniku, droga staje się nieprzejezdna. A jeśli coś się stanie i będą musiały tędy przejechać służby? Ostatnio mieliśmy tu pożar samochodu, a wcześniej utknęła śmieciarka.

Parkowanie na wspomnianym chodniku było niezgodne z przepisami zarówno przed zmianą organizacji ruchu, jak również jest niezgodne z przepisami obecnie. Dlatego każdy taki przypadek powinien być zgłaszany do straży miejskiej i policji — tłumaczy Michał Koronowski, rzecznik ZDZiT w Olsztynie. — Przypominam, że organizacja ruchu na al. Przyjaciół została zmieniona na wniosek dyrektora tamtejszej szkoły. Powodem były parkujące pojazdy, które uniemożliwiały dojazd do szkoły. Ponadto samochody parkowały w obrębie przejścia dla pieszych i progu spowalniającego.

I dodaje: — Nowa organizacja ruchu poprawiła bezpieczeństwo dzieci idących do szkoły oraz umożliwiła prawidłową obsługę tej placówki — m.in. wjazd na teren szkoły pojazdów dostawczych oraz wywożących nieczystości. Obecnie mieszkańcy mogą korzystać z nowych wyznaczonych miejsc parkingowych, a wzdłuż wspomnianego odcinka al. Przyjaciół znajdują się także dwie ogólnodostępne zatoki parkingowe.

ar

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. www #3068620 13 cze 2021 10:11

    bo drogowcy olsztyńscy nie maja żadnego pojęcia o logicznym i potrzebnym parkowaniu , o upłynnianiu ruchu , o oczekiwaniach . Za to maja duże, zbyt duże pojęcie o utrudnianiu życia kierowcom!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5