I ty możesz mieć kawałek Uranii przy sobie!

2021-06-11 08:20:00 (ost. akt: 2021-06-10 18:34:09)
Podopieczni Fundacji Przyszłość dla Dzieci czekają na Twoją pomoc

Podopieczni Fundacji Przyszłość dla Dzieci czekają na Twoją pomoc

Autor zdjęcia: Fot. Arek Stankiewicz

Chcesz zabrać ze sobą kawałek wspomnień związanych z kultową halą Urania w Olsztynie? To jest możliwe! Nie tylko spełnisz swoje marzenia, ale także pomożesz podopiecznym Fundacji Przyszłość dla Dzieci. Nie czekaj!
Największym zainteresowaniem cieszą się krzesełka i lampy. Chociaż o parkiet też ludzie pytają. A ten, można kupić nawet na kilogramy! Dzwonią najwięksi sympatycy Uranii, którzy na jej kultowych krzesełkach wysiedzieli całe lata. Ale też przedsiębiorcy, którzy w swoich firmach najchętniej widzieliby coś z wyposażenia Uranii. I właściciel gabinetu dentystycznego, który cząstkę ducha Uranii przemyciłby do poczekalni. — Chcielibyśmy aby w naszej siedzibie znalazły się puchary i pamiątki zdobyte przez naszą drużynę przez 22 lata istnienia klubu. Właśnie przekształcamy prywatny garaż na siedzibę naszego klubu. Bylibyśmy zainteresowani nabyciem 3-ech lub 4 krzesełek z hali Urania — pisze w mailu do nas Marcin Kaszubat, który reprezentuje drużynę siatkarską Team Cresovia Górowo Iławeckie.
Urania przejdzie gruntowną modernizację i za dwa lata na mapie Olsztyna pojawi się w nowej odsłonie. Ale jej wyposażenie nie może się zmarnować. Będzie licytowane. Hala dostała szansę na nowy start, a takiej szansy potrzebuje także 455 chorych i niepełnosprawnych maluchów z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.
Takich jak na przykład Kornelia. Czterolatka mierzy się z licznymi wadami układu kostnego. W przyszłości czeka ją wiele operacji, ale przy pomocy rehabilitantów na pewno zawalczy o to, by rozwijać się tak jak jej siostra bliźniaczka, która każdego dnia dodaje jej otuchy.


Obrazek w tresci

Licytacja ruszyła pełną parą. — Do 27 czerwca każdy może wylicytować ulubiony przedmiot — zachęca Iwona Żochowska- Jabłońska, dyrektor zarządzający Fundacji. — Natomiast 15 czerwca taka okazja będzie na antenie Radia Olsztyn.

Hala Urania była nie tylko areną zmagań sportowych, a także miejscem wydarzeń kulturowych. Zaprojektowana z rozmachem, jak na lata 80, przez blisko 43 lata gościła w swoich progach sportowców, artystów, kibiców i pasjonatów sztuk.

Obrazek w tresci

A więc...Komu krzesełko? Komu deska z parkietu? Komu kawałek historii? Sentymenty niejednym nie pozwalają na rozstanie się z nieziemską kopułą. Teraz każdy może mieć jej kawałek przy sobie. Chodźcie, zróbmy wspólnie coś dobrego! Weź udział w niezwykłej licytacji i pomóż zbudować zdrową przyszłość dzieci!

Obrazek w tresci

Iwona Żochowska- Jabłońska przekonuje, że burzenie Uranii może być początkiem czegoś nowego. — Ta hala za chwilę zniknie, by zmienić się nie do poznania. Bardzo wierzymy, że wkrótce zniknie też przynajmniej część problemów, z którymi mierzą się mali podopieczni Fundacji. Ci, których spokojne dzieciństwo w gruz obróciły choroby i cierpienie — mówi. —Mamy nadzieję, że pomożesz naszym dzieciom w budowaniu ich przyszłości. Że ten gruz, który każdego dnia wspólnie z rodzicami i terapeutami porządkują, pomożesz zamienić w cegły, które złożą się na fundament szczęśliwego i zdrowego życia.

Obrazek w tresci


Wejdź na uraniadzieciom.pl i licytuj!

ATKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Monia989 #3068473 11 cze 2021 15:47

    Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5