Kapało z dachu, ale było pięknie - wspominamy Uranię

2021-06-04 20:12:15(ost. akt: 2021-06-04 15:39:37)
Hala Urania w Olsztynie

Hala Urania w Olsztynie

Pierwsze markowe buty, koncert Lady Pank, mecze AZS- u czy turnieje tańca — w hali Urania w Olsztynie przez ponad 40 lat wiele się działo. Dziś mieszkańcy z łezką w oku wspominają najpiękniejsze lata jej świetności. I czekają na nową odsłonę.
Ania pamięta, że w centrum handlowym, które kiedyś mieściło się w hali Urania w Olsztynie, kupiła swoje pierwsze markowe buty Pumy. — Ach, to były czasy — wspomina z sentymentem.

Pani Teresa, emerytka z Pieczewa, na zakupy wybierała się z mężem. — Jeździło się, żeby kupić spodnie, swetry czy buty. A czasami tylko pooglądać, bo wszystko drogie było. Ale jaki był wybór w latach 90. w Olsztynie? Albo Urania albo stadion — opowiada.


Na profilu Facebookowym „Gazety Olsztyńskiej” zamieściliśmy post dotyczący Uranii i obudziliśmy wspomnienia. Zapytaliśmy, z czym się kojarzyła: z koncertami, z meczami a może z turniejami tańca? Dziś z Uranią trzeba się pożegnać: obiekt został wyłączony z użytkowania i czeka na gruntowną przebudowę. Nasi czytelnicy, zamiast czekać, powspominali z nami ...

Zostało jeszcze 85% treści artykułu.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ewa Nowak #3067958 5 cze 2021 11:09

    Okoliczne dzieciaki chodziły na budowę, moja koleżanka Beata złamała rękę wykonując skok z nowo budowanej hali. Pamiętam koncert Maanamu promujący płytę " Nocny patrol".

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5