Dziki zaatakowały na osiedlu w Olsztynie [VIDEO]

2021-05-13 10:11:45 (ost. akt: 2021-05-13 13:28:54)

Autor zdjęcia: pixabay

Na nasze osiedle wróciły dziki — zaalarmowała nas mieszkanka osiedla Mleczna. Na dowód przysłała film. — Tak to prawda? — potwierdził nam rzecznik prasowy Straży Miejskiej Kamil Sułkowski. Dodał, że w tym roku zgłoszeń dotyczących aktywności dzików na terenie Olsztyna jest o wiele mniej.
Z osiedla Mleczna dostawaliśmy sygnały o dzikach. Teraz w mieście została tylko jedna rodzina dzików, która wędruje w okolicach targowiska przy ul. Grunwaldzkiej. Ostatnio pojawiły się również przy ul. Iwaszkiewicza i Gałczyńskiego. Nie jest to taka skala jak w zeszłym roku, kiedy tych dzików były setki — mówi Kamil Sułkowski.

Populacja dzików znacznie się zmniejszyła. Przyczyną jest ASF, czyli afrykański pomór świń, przez który wiele dzików padło. W ubiegłym roku odbyła się również akcja RCB — stawiano mobilne pułapki. Później dziki były usypiane. Dlatego populacja dzików zmniejszyła się.


Przed rokiem otrzymywaliśmy sygnały z całego miasta. Chyba nie było osiedla, na którym nie pojawiałyby się dziki, którym bardzo spodobało się miejskie życie. W mieście łatwo zdobyć pożywienie, dlatego tak chętnie wychodziły z lasów. W ciągu miesiąca Otrzymywaliśmy setki zgłoszeń. Teraz otrzymujemy około 20 zgłoszeń dotyczących dzików. Rok temu było ich nawet 200, 300. Rekord odnotowaliśmy w czerwcu — 400 zgłoszeń. Teraz wszystkie interwencje dotyczą tej jednej rodziny dzików dodaje rzecznik.


Większość zgłoszeń w sprawie dzików, które otrzymuje Straż Miejska, dotyczy przeważnie samej obecności dzików na osiedlu. Dużo osób zauważało je z okna lub przechodziły obok nich. Sama obecność skłaniała mieszkańców do dzwonienia. Zdarzały się również sytuacje, że dziki żerowały w pobliżu klatki schodowej i mieszkańcy bali się wejść do budynku. Straż Miejska w Olsztynie nie otrzymywała sygnałów dotyczących agresywnego zachowania dzików wobec ludzi.

lew


Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Claudia Klein #3067219 26 maj 2021 00:43

  Witam i witam w Spotcap Global Financial Services. Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Oferuję wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro, a my udzielamy pożyczek o niskim oprocentowaniu 3% rocznie. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych. Przyjmuję do wiadomości, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem.Dla osób fizycznych, które mają problem finansowy i potrzebują ich rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki pod zastaw kapitału w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenia, wskaźnik zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne przyczyny Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz zaciągnąć pożyczkę i sfinalizować swoje transakcje kiedykolwiek i gdziekolwiek tego potrzebujesz Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | & Natychmiast otrzymaj odpowiedź Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach !!

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Ano #3066398 14 maj 2021 09:21

  Do tych poniżej. sam byłem świadkiem jak z dziesięć dni temu dzik przebiegał ulicę Synów Pułku a jadące samochody gwałtownie hamowały. Nie mam nic przeciwko tym zwierzakom, ale niech będą w lesie a nie w mieście. Jak by ci obrońcy jadąc samochodem mieli kolizję z dzikiem to by inaczej śpiewali.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

 3. safanduła #3066387 13 maj 2021 19:41

  Pan redaktor "lew" słusznie wstydzi się podpisywać własnym nazwiskiem pod takim produktem tekstowym, bo artykułem tego nazwać nie można. Kogo zaatakowały dziki z tytułu? " Straż Miejska w Olsztynie nie otrzymywała sygnałów dotyczących agresywnego zachowania dzików wobec ludzi". Co za żenujący clickbait.

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz

 4. olsztynianka #3066369 13 maj 2021 14:54

  Ludzie atakują dziki , ludzie niszczą środowisko w którym dzikie zwierzęta żyją. Tylko człowiek atakuje i zabija dla przyjemności inne żyjące stworzenie , nie wyłączając ludzi. Człowiek to najgrożniejszy drapieżnik na tym świecie, Poza tym jest taki głupi, że mając podobno najsprawniejszy i najlepszy mózg, używa go po to żeby zniszczyć ten świat w którym żyje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

 5. dis #3066358 13 maj 2021 13:45

  Żadnego ataku nie ma. Tylko sobie chodziły. Dzik sam z siebie nigdy nie zaatakuje, chyba że poczuje się zagrożony, np. przez szczekającego psa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (17) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (6)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5