Olsztyńscy restauratorzy przygotowują ogródki do otwarcia [VIDEO]

2021-05-12 20:40:40 (ost. akt: 2021-05-13 06:49:56)
Olsztyńska starówka czeka na otwarcie ogródków przy lokalach gastronomicznych

Olsztyńska starówka czeka na otwarcie ogródków przy lokalach gastronomicznych

Autor zdjęcia: Stanisław Kryściński

Już 15 maja będzie można korzystać z ogródków przy kawiarniach i restauracjach. Oczywiście z zachowaniem dystansu... Właściciele olsztyńskich lokali szykują się na przyjęcie pierwszych klientów. Na ulicy Prostej na Starym Mieście ogródki wyrastają, jak grzyby po deszczu.
Swoje ogródki przy ulicy Prostej, która jest główna ulicą prowadzącą od mostu Jana do serca Starego Miasta, wystawiło już większość właścicieli lokali gastronomicznych. Pozostali gorączkowo szykują specjalne podesty. Wszystko po to, żeby już w sobotę 15 maja przyjąć pierwszych gości.

Bardzo czekamy na naszych klientów — mówi Bartosz Rytel, właściciel Coffee Station. — Nasz ogródek jest już gotowy — dodaje.

Pogoda dopisuje, więc jestem optymistą. Też wystawimy ogródek — zapowiada Piotr Fafiński, właściciel kawiarni KOFIK.

Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze — mówi Aleksandra Tymińska, menedżerka restauracji Siroco. — To był trudny czas i na pewno jeszcze długo nie będzie nam wszystkim łatwo — dodaje.

Żaden z lokali na ulicy Prostej nie był zamknięty podczas najostrzejszych obostrzeń ...

Zostało jeszcze 85% treści artykułu.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kuba Bartoszewicz #3066339 13 maj 2021 08:54

    No i świetnie. Może też miasto by się przygotowało do sezonu i w końcu uprzątnęło piach zalegający na staromiejskich chodnikach (dziurawych jak ser). Może też miasto przestałoby przymykać oko na samochody jeżdżące i zatrzymujące się na ul. Prostej, czy koło Starego Ratusza. Ja rozumiem, że w dobie zakupów na wynos trzeba zapewnić sprawny odbiór zamówień, ale nie może to wyglądać tak, że samochody z logo pewnego kebaba oraz pracowników innych kurierów wjeżdżają na pełnej k... na ul. Prostą nie zważając na to, że tam chodzą ludzie. Można przecież wydzielić jakiś punkt dla tego typu odbiorów poza deptakami i odpowiednio go oznaczyć. Można też... a zapomniałem, nie można, to jest Olsztyn, tu jedyne co można sprawnie zrobić to wyciąć drzewa, innych rzeczy "niedasie".

    Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5