Latem nie będziemy się nudzić. MOK zaprosił do Olsztyna m.in. Darię Zawiałow, Kult i Krzysztofa Cugowskiego

2021-05-11 15:38:08(ost. akt: 2021-05-11 19:03:23)

Autor zdjęcia: MOK Olsztyn

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie przedstawił swoje plany na lato. Są znane nazwiska oraz mnóstwo innych atrakcji. Jedno jest pewne — latem na brak dobrej rozrywki nie będziemy mogli narzekać.
MOK rusza z akcją "Na wypasie". Pod tym hasłem kryje się bogata oferta kulturalna na lato. Symbolem projektu jest krowa, która będzie występowała pod wieloma kolorami. Mariusz Sieniewicz, dyrektor MOK, zapowiedział także powrót kultury na ulice.

Fot. Karol Grosz

Ruszamy w tę epokę postpandemiczną na bogato, z bardzo szerokim wachlarzem wydarzeń. Chcemy wyjść w świat, uwolnić nas samych od tych onlinowych, wirtualnych akwariów, w które zostaliśmy wpędzeni przez pandemię. Kultura wraca do bezpośredniego kontaktu! — mówi Mariusz Sieniewicz, szef MOK.

Mariusz Sieniewicz, szef MOK
Fot. Karol Grosz
Mariusz Sieniewicz, szef MOK

Wakacje będą obfitowały w wiele różnych atrakcji, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Oferta MOK-u jest na tyle bogata, że tylko podczas koncertów usłyszymy zarówno muzykę klasyczną, jak i dobrego rocka. Największymi gwiazdami tegorocznych wakacji będą niewątpliwie zespół KULT, Daria Zawiałow i Krzysztof Cugowski, współtwórca Budki Suflera.

Kazik Staszewski wraz z zespołem jest legendą polskiej muzyki. Koncert odbędzie się w olsztyńskim amfiteatrze 31 lipca. Bilety można kupować od środy 12 maja. Kontrowersyjny wokalista cieszy się dużą popularnością zarówno wśród starszych, jak i młodszych odbiorców, więc można być niemal pewnym, że wejściówki szybko się rozejdą.

Mało który wokalista może pochwalić się takim dorobkiem jak Krzysztof Cugowski. Wieloletni wokalista Budki Suflera w tym roku świętuje pięć dekad obecności na scenie muzycznej. Wszyscy fani, którzy chcą go usłyszeć, na pewno nie będą rozczarowani. Koncert „50/70 MOJE NAJWAŻNIEJSZE” odbędzie się 24 czerwca.

Zostając w klimatach rockowych, nie można pominąć Darii Zawiałow, która z promocją swojego nowego albumu przyjedzie do Olsztyna 3 lipca. Jeden z najmocniejszych głosów na polskiej scenie w połączeniu z niezwykłym talentem wokalistki zapewnią mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

MOK — oprócz koncertów wielkich gwiazd — przygotował również dużo innych wydarzeń, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Mariusz Sieniewicz podkreślał, że chce odejść od piknikowo-grillowej atmosfery i zaproponować olsztyniakom coś ciekawszego. Olsztyn budzi się z zimowego snu, a na ulicach miasta znowu zaczyna się coś dziać. Wracamy do normalności.

Program wydarzenia dostępny jest >>> tutaj

kg


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5