Mała Księżniczka: Jagna Kurpiewska

2021-05-09 09:28:40(ost. akt: 2021-05-09 09:30:36)

Autor zdjęcia: arch. rodzinne

Jagna Kurpiewska (2 lata i 8 miesięcy) to kolejna kandydatka do tytułu Małej Księżniczki. Jagna mieszka w Olsztynie. Czekamy na kolejne zgłoszenia chłopców (Mały Książę) i dziewczynek (Mała Księżniczka).
Nasza akcja „Mały Książę, Mała Księżniczka” prowadzona na łamach naszej Gazety od lat cieszy się ogromnym powodzeniem. Tej wiosny też przygotowaliśmy dla was tą zabawę.

Mały Oliwier z Nowego Miasta Lubawskiego bohaterem ubiegłorocznej okładki Gazety Olsztyńskiej został jeszcze jako niemowlę. Teraz ma już 1,5 roku. Zmieniły mu się zainteresowania, zmienił mu się wygląd. Tym bardziej Gazeta z jego zdjęciem i krótkim opisem jego niemowlęcych zainteresowań jest dla jego mamy niepowtarzalna pamiątką.

— Wtedy Oliwier uwielbiał samochodziki, dziś w kółko bawi się piłką. Wtedy był pucołowatym łysawym bobasem, teraz włosków przybyło. Rok temu ostrożnie zaczynał jeść owoce, dziś nie ma rzeczy, której by nie spróbował i nie polubił. Co tu dużo gadać: papier to zawsze papier. W internecie to by już gdzieś tam dawno „zaginęło” , a tak człowiek trzyma sobie tą gazetę schowaną w szafce i w myślach uśmiecha się do niej, że te niepowtarzalne niemowlęce chwile zostały gdzieś zatrzymane i opisane. Papier ma moc — zauważa Monika Koc, jego mama.

Ubiegłoroczna mała księżniczka to 1,5-roczna Lilianna z Ełku. Dziewczynka często ogląda Gazetę ze swoim zdjęciem.
— Teraz wygląda już inaczej, ale cały czas pamięta, że to ona! Cały czas pokazuje na okładkę i mówi „lala, lala”, bo swojego imienia dokładnie jeszcze powiedzieć nie umie — opowiada Weronika Werno, jej mama. Dziewczynka ma wiele okazji, by oglądać swą gazecianą podobiznę przy okazji — co typowe dla brzdąca w tym wieku — za specjalnie jej nie gniotąc.

— Dziadkowie oprawili i powiesili sobie tę stronę na ścianie. Dzięki temu jest jeszcze w całości — śmieje się jej mama. Pani Weronika mówi, że cała rodzina ma swój egzemplarz tego numeru Gazety na własność.

— Bo to dla naszej rodziny było takie osobiste „wydarzenie historyczne”, niecodziennie jest się na okładce. — śmieje się ełczanka. — Cały czas wszyscy miło to wspominamy.

A kto w tym roku będzie królował na łamach tygodników „Gazety Olsztyńskiej”? Wszystko zależy od naszych czytelników.

Nasza akcja trwa od 17 kwietnia 2021 do 23 maja 2021 roku. Małych Książąt i Małe Księżniczki przy wystarczającej liczbie zgłoszeń (minimum trzech kandydatów) wybierzemy w każdym powiecie. Zwycięzcy powiatowi trafią na okładkę jednego z naszych tygodników lokalnych, w przypadku Olsztyna i powiatu olsztyńskiego będzie to „Nasz Olsztyniak”. Dodatkowo przyznane zostaną tytuły Małej Księżniczki i Małego Księcia „Gazety Olsztyńskiej”/„Dziennika Elbląskiego”. Otrzymają je dziewczynka i chłopiec, którzy uzyskają największą liczbę głosów ze wszystkich powiatów.

Co ważne — na zgłoszenia czekamy do 20 maja 2021 do godziny 10.00. Wielkość zdjęcia nie może przekraczać 5 MB, a na jednym zdjęciu może być tylko jedno dziecko. W plebiscycie mogą brać udział dzieci urodzone 17 kwietnia 2011 i później, zgłoszone do udziału w plebiscycie przez ich rodziców lub opiekunów prawnych oraz zamieszkałe na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

JAK TO ZROBIĆ, KROK PO KROKU:

1) W temacie maila wpisujesz Mały Książę i Mała Księżniczka 2021

2) W treści maila zawierasz:
— imię, nazwisko i wiek dziecka oraz miejscowość i powiat,
— zgodę co najmniej jednego rodzica lub opiekuna prawnego na wykorzystanie przez Organizatora wizerunku dziecka na potrzeby Plebiscytu,
— akceptację postanowień regulaminu,
— imię i nazwisko rodzica/opiekuna, numer telefonu do kontaktu.

3) Wybierasz najciekawsze, najbardziej oryginalne lub najpiękniejsze zdjęcie swojego dziecka i w formie załącznika dołączasz do wiadomości.

4) Maila, w zależności od powiatu, w którym mieszkasz, wysyłasz na adres:

powiat bartoszycki: bartoszyce@gazetaolsztynska.pl
powiat braniewski : braniewo@gazetaolsztynska.pl
powiat działdowski: dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
Elbląg i powiat elbląski: gazeta@dziennikelblaski.pl
powiat ełcki: elk@gazetaolsztynska.pl
powiat giżycki: gizycko@gazetaolsztynska.pl
powiat gołdapski: goldap@gazetaolsztynska.pl
powiat iławski ( bez gminy wiejskiej i miejskiej Lubawa) : ilawa@gazetaolsztynska.pl
gmina wiejska i miejska Lubawa: lubawa@gazetaolsztynska.pl
powiat kętrzyński: ketrzyn@gazetaolsztynska.pl
powiat lidzbarski: lidzbarkw@gazetaolsztynska.pl
powiat mrągowski: mragowo@gazetaolsztynska.pl
powiat nidzicki: nidzica@gazetaolsztynska.pl
powiat nowomiejski: nowemiasto@gazetaolsztynska.pl
powiat olecki: olecko@gazetaolsztynska.pl
Olsztyn i powiat olsztyński: wydawca@gazetaolsztynska.pl
powiat ostródzki: ostroda@gazetaolsztynska.pl
powiat piski: pisz@gazetaolsztynska.pl
powiat szczycieński: szczytno@gazetaolsztynska.pl
powiat węgorzewski: wegorzewo@gazetaolsztynska.pl

5) Głosowanie sms rozpocznie się tuż po wpłynięciu pierwszego zgłoszenia i potrwa do 23 maja 2021 r. do godz. 23.59.

Szczegółowy regulamin konkursu znajdziesz tutaj


Mała Księżniczka (Olsztyn i powiat olsztyński)


Mały Książę: Olsztyn i powiat olsztyński2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5