Olsztyński bibliotekarz wyróżniony

2021-05-06 19:54:23(ost. akt: 2021-05-06 17:57:08)
Krzysztof Dąbkowski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie

Krzysztof Dąbkowski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie doceniony w ogólnopolskim konkursie Bibliotekarz Roku 2020. Krzysztof Dąbkowski zajął drugie miejsce.

Do Olsztyna dotarła wiadomość o docenieniu dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich ogłosiło wyniki XI edycji konkursu. W finale zmagań wzięło udział 16 zwycięzców etapów wojewódzkich. Krzysztof Dąbkowski, który jest dyrektorem MBP od 2012 roku, zajął drugie miejsce. Nie ukrywa, że ma to dla niego szczególne znaczenie.

Już znalezienie się w gronie finalistów było dla mnie ogromnym honorem — powiedział. — To wspaniałe uczucie, tym bardziej że byłem przecież oceniany przez koleżanki i kolegów po fachu.

To nie pierwszy sukces Krzysztofa Dąbkowskiego. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie został najlepszym bibliotekarzem 2020 roku na Warmii i Mazurach. Z tej okazji przeprowadziliśmy z nim rozmowę. Na łamach Gazety Olsztyńskiej" przyznał, że biblioteka to jego miejsce na ziemi.

Krzysztof Dąbkowski zachęca do czytania
Fot. Zbigniew Woźniak
Krzysztof Dąbkowski zachęca do czytania

Czuję, że jestem we właściwym miejscu. I że robię to, co lubię. I że w pracy mogę spotykać ludzi, którzy mnie inspirują. A pracuję z genialnymi ludźmi. Mój sukces jest pokłosiem właśnie tej pracy. Sam niewiele bym zrobił. Razem mamy misję do spełnienia, choć wiąże się to z dużymi wyzwaniami — mówił.

Rozmowa z Krzysztofem Dąbkowskim:


Źródło: UM/ własne


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5