Więcej miejsc w Aquasferze

2020-07-29 16:11:59 (ost. akt: 2020-07-29 16:47:47)

Autor zdjęcia: Wojciech Benedyktowicz

Kolejne zmiany dotyczące możliwości korzystania z największej olsztyńskiej pływalni. Od środy (29 lipca) może z niej korzystać znacznie więcej osób.
Koronawirusowe obostrzenia stają się coraz mniej restrykcyjne. Tak jest także w przypadku miejskich obiektów sportowo-rekreacyjnych. Złagodzenie przepisów dotyczy chętnie odwiedzanego przez mieszkańców i gości naszego miasta WCRS Aquasfera.

Dotychczas — od momentu wznowienia działalności — w pływalni na raz mogło przebywać 150 osób. Teraz to ponad dwa razy tyle, bowiem z basenu może już korzystać 370 chętnych.

— Dodatkowo zostało zniesione ograniczenie związane z liczbą pływających po jednym torze — informuje kierownik obiektu, Tomasz Dunalski.— Wcześniej były to maksymalnie cztery osoby.

Nadal obowiązują jednak zasady dotyczące m.in. zasłaniania ust i twarzy oraz dwumetrowy dystans społeczny. Do obiektu należy wejść w maseczce, którą można zdjąć dopiero w przebieralni. Po wejściu i przed wyjściem z Aquasfery należy zdezynfekować ręce.

W tej chwili nie ma jeszcze możliwości korzystania z saun.

Wróciły jednak różne formy aqua animacji. To ćwiczenia, które dzięki wyporności wody nie są męczące, nie obciążają kręgosłupa oraz stawów. W ich trakcie spala się 500-700 kcal, czyli dwa razy więcej niż podczas tradycyjnego aerobiku w sali. Opór wody sprawia iż minuta ćwiczeń w wodzie równa jest pięciu minutom zwykłych ćwiczeń w sali.

Chęć uczestnictwa w zajęciach należy zgłosić przed kupnem biletu wstępu na basen. Godzinna wejściówka upoważnia do skorzystania z jednej jednostki Aqua animacji. Uczestnictwo w zajęciach nie wymaga wcześniejszej rezerwacji - decyduje kolejność wejścia na basen. Warto wcześniej sprawdzić grafik zajęć, dostępny na stronie internetowej Ośrodka Sportu i Rekreacji.

UM Olsztyna

Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Claudia Klein #2960823 | 10.10.*.* 18 sie 2020 07:49

  Witam, Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą przez | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych. Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było dużym problemem. Dla osób fizycznych, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki pod zastaw kapitału w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa procentowa, niewystarczające zabezpieczenia, wskaźnik zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne przyczyny. Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz zaciągnąć pożyczkę i sfinalizować swoje transakcje kiedykolwiek i gdziekolwiek tego potrzebujesz. Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij e-mail do | spotlightglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 |. Możesz nas łatwo sprawdzić na naszej stronie internetowej poprzez: https://spotlightglobalfin.wix site.com/financial Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w Twoich rękach!

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Vx #2954456 | 37.248.*.* 30 lip 2020 22:35

  4 osoby na tor powinno zostać. I zakaz wpuszczania osób 65 plus czyli z grupy i pań w makijażu i tapirze, które strasznie boją się ochlapania wodą. Sorry ale to zmora na tym basenie. Geriatria .

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. ed #2954199 | 188.147.*.* 30 lip 2020 11:17

  Nie polecam. Byłem raz po otwarciu. W szatniach i natryskach grzyba choują jeszcze z przed pandemii, w wc wali moczem jakby ktoś po ścianach lał, a w wodzie same stare pryki, którym na bank zdarza się popuścić. Dno.

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Olsztynianka #2954109 | 37.47.*.* 30 lip 2020 07:48

  a ja wolę jechać do L.W.na termy, tam przynajmniej sauny czynne i duże.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Marek Marecki #2953984 | 31.0.*.* 29 lip 2020 18:55

   Nie rozumiem dlaczego sauny są dalej zamknięte, skoro w saunach jest temperatura grubo powyżej 60°, właśnie sauny powinny być otwarte, mokra pomaga na drogi oddechowe. Z drugiej stronie jeśli się płaci, za całą Aquasfere to powinienem móc korzystać ze wszystkiego. Kolejna sprawa w innych tego typu podobnych obiektach, sauny działają. Słyszałem opinię, że nie ma komu pilnować, by za dużo ludzi nie wchodziło. Bzdurna opinia, jeśli mogą wejść 4 osoby to ludzie sami będą tego pilnować, a kolejna że sanepid zamknął sauny? Więc Szanowne władze Olsztyna, Panie Prezydencie Olsztyna Piotrze Grzymowicz, proszę otwórzcie te sauny.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (8)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5