Gmina Stawiguda dostała pieniądze od marszałka. Kupi za to sprzęt, który poprawi bezpieczeństwo

2020-07-17 15:05:17(ost. akt: 2020-07-17 15:14:44)

Autor zdjęcia: Gmina Stawiguda/ Facebook

Gmina Stawiguda otrzymała 30 tysięcy zł dotacji celowej z budżetu województwa warmińsko-mazurskiego na zadanie, które ma kosztować 57 tysięcy. Umowa w tej sprawie została podpisała wczoraj (16 lipca). W co gmina zainwestuje dofinansowanie?
Jak informują przedstawiciele urzędu gminy na Facebooku, pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego drona. Trafi on do OSP Gryźliny.

"Dron jest sprzętem profesjonalnym, wyposażonym m. in. w kamerę termowizyjną, umożliwiającym prowadzenie działań w temperaturze do -20 st. C, w dzień i w nocy, w niekorzystnych warunkach meteorologicznych np. podczas opadów atmosferycznych. Oprogramowanie pozwala na dokładne przeszukanie terenu. Będzie on wykorzystany do akcji ratowniczych, poszukiwania osób zaginionych w terenie, oceny sytuacji w wielu zdarzeniach kryzysowych, w akcjach przeciwpowodziowych i przeciwzalewowych, podczas pożaru" - czytamy na profilu facebookowym gminy Stawiguda.

"Jednym słowem, będzie to monitoring dzięki któremu można będzie z większą precyzją śledzić postępy akcji ratowniczych. Pozwoli to na skuteczniejsze i szybsze opanowanie zagrożenia, a co za tym idzie skuteczniejszą ochronę ludności i mienia" - podsumowują urzędnicy.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5