OSiR uruchomił kolejne obiekty

2020-05-19 11:31:16(ost. akt: 2020-05-19 11:46:30)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Dwa tygodnie temu zaczęła ponownie działać infrastruktura o charakterze otwartym. W poniedziałek (18 maja) w Olsztynie ruszyły hale i korty do squasha.
Boiska do siatkówki plażowej, skateparki, boiska wielofunkcyjne — na te obiekty olsztynianie wrócili tuż po długim, majowym weekendzie. Teraz wchodzą w życie kolejne regulacje.

— Z aren na świeżym powietrzu może korzystać większa liczba osób, przykładowo na terenie boisk wielofunkcyjnych i w skateparkach może przebywać jednoczenie 14 osób plus dwóch trenerów — wylicza Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. — Oddajemy też do dyspozycji kolejne obiekty i usługi, takie jak korty do squasha, hale sportowe i wypożyczalnię sprzętu sportowego w CRS Ukiel.

Uruchamianie tych obiektów wiąże się z ograniczeniami, głównie osobowymi.
* hala do siatkówki plażowej w CRS Ukiel przy ul. Olimpijskiej — jednocześnie może przebywać maksymalnie 16 osób plus dwóch trenerów,
* korty do squasha w CRS Ukiel przy ul. Olimpijskiej — dwie osoby i trener,
* wypożyczalnia sprzętu sportowego (w centralnym miejscu przy ul. Kapitańskiej 23) — mogą w niej przebywać jednocześnie dwie osoby z zachowaniem dwumetrowego dystansu,
* hala Widowisko-Sportowa Urania — 32 osoby plus trzech trenerów,
* hala przy ul Głowackiego — 16 osób plus dwóch trenerów,
* hala przy ul. Mariańskiej — 16 osób plus dwóch trenerów.

Wśród innych regulacji nada obowiązuje zasłanianie twarzy (poza zajęciami), dezynfekcja rąk przy wejściu i wyjściu z obiektu, zachowanie odległości np. przy kasie. Poza tym nie można korzystać z szatni.

Szczegółowe informacje można uzyskać bezpośrednio w obiektach - kontakt na stronie internetowej Ośrodka Sportu i Rekreacji.

źródło: UM Olsztyna


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (19 maja) wydaniu m.in.


Wiesław ŁubińskiGazem pieprzowym w przedsiębiorcę
Podczas sobotniego protestu przedsiębiorców w Warszawie policja użyła wobec nich siły i gazu łzawiącego. Zdaniem policji to była reakcja na agresję ze strony części protestujących. Według samych przedsiębiorców nie było do tego podstaw.

Pogotowie nie jest szkołą!
Decyzja wojewody o wstrzymaniu uchwały o likwidacji Pogotowia Socjalnego budzi moje wątpliwości – komentował Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. I zapowiada, że ta sprawa może trafić do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Tomasz Branicki - prezes ZNP Koronalojalki
Związek Nauczycielstwa Polskiego zaalarmował na Facebooku o tzw. koronalojalkach. Do podpisu mieli je dostać wychowawcy w przedszkolu w Warszawie, ale okazało się, że nie tylko tam. Sprawdziliśmy, jak jest na Warmii i Mazurach.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Bez sensu #2923074 | 31.0.*.* 19 maj 2020 18:04

    Młodzież powinna siedzieć w domu i jeść pizzę Oraz frytki smażone na smalcu

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5