Więcej pasażerów w komunikacji miejskiej w Olsztynie

2020-05-18 11:05:00 (ost. akt: 2020-05-18 11:25:39)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Liczba podróżnych w autobusach i tramwajach będzie uzależniona od ogólnej liczby miejsc siedzących i stojących dla danego typu pojazdu. Od poniedziałku (18 maja) ten limit będzie wynosić 30 proc. sumy wszystkich miejsc siedzących i stojących.
- W praktyce oznacza to, że w przypadku autobusów liczba ta wahać się będzie od 14 dla najmniejszych pojazdów 10-metrowych do maksymalnie 50 osób w przypadku niektórych autobusów przegubowych - informuje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. - 30-procentowy limit obowiązywać będzie także w tramwajach.

Co ważne - zachowane zostanie dotychczasowe oznakowanie dostępnych oraz wyłączonych z użytkowania miejsc siedzących.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (18 maja) wydaniu m.in.


Przepisy są ważniejsze od ludzi
Dramat 89-letniej Teresy Balcerzak z Olsztyna. Dwa miesiące temu zmarł jej maż. Kobieta z demencją i na wózku inwalidzkim musiała pojechać do banku, żeby jej syn mógł opłacać jej rachunki. Dlaczego? Bo, takie są przepisy.

Marta TrawczyńskaBędą pozwy o odszkodowanie
Jest już pierwszy pozew o odszkodowanie od Skarbu Państwa za straty spowodowane w wyniku zamrożenia gospodarki. Coraz więcej przedsiębiorców rozważa taką drogę, bo wyniku obostrzeń rząd wpędził ich w tarapaty finansowe.

Zadawajcie nam mniej lekcji
Nie mamy na nic czasu, tylko lekcje - skarżą się uczniowie. Mają więcej pracy niż przed pandemią, dlatego przewodniczący młodzieżowych rad miast z całej Polski apelują o to, by mniej zadawać. Do apelu przyłączyła się rada z Iławy.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5