W tym roku nie zaśpiewamy wspólnie poezji na zamku

2020-05-17 08:11:00 (ost. akt: 2020-05-15 11:54:45)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Organizatorzy Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję” poinformowali, że nie odbędzie się 47 edycja tego doskonale znanego olsztynianom festiwalu.
Z wielką przykrością informujemy, że w związku z działaniami podjętymi na terenie całego kraju wskutek stanu epidemii oraz w trosce o Państwa zdrowie, zmuszeni jesteśmy odwołać tegoroczną 47 edycję Festiwalu” — poinformowali w swoim oświadczeniu organizatorzy Spotkań Zamkowych.

Swoją decyzję wytłumaczyli faktem, że w obecnej sytuacji nie są w stanie przygotować programu konkursu, dokonać naboru uczestników, przeprowadzić eliminacji. A tymczasem, jak przypominają organizatorzy, „jest to przecież jeden z kluczowych elementów całości programowej Spotkań Zamkowych”.

Pomysł, by Festiwal przesunąć na inny termin, na przykład jesienny, został odrzucony. Uznano, że byłoby to sprzeczne z tradycją, bo przecież przez dekady Festiwal odbywał się pod koniec czerwca, a dziedziniec olsztyńskiego zamku stanowił naturalną scenografię, której istotność została ujęta w samej nazwie festiwalu. Na decyzję organizatorów wpłynął też fakt, że nie wiadomo, jak będzie wyglądała sytuacja epidemiologiczna w najbliższych miesiącach.
Smutną wiadomość organizatorzy przekazali „z żalem, ale i nadzieją, że nas nie opuścicie” — jak napisali do fanów.. I zapowiedzieli, że kolejny Festiwal odbędzie się w czerwcu 2021 roku.

I Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję” odbyły się w 1974 roku. Były to cztery koncerty na trzech zamkach — dwa w Olsztynie, po jednym w Nidzicy i w Lidzbarku Warmińskim. Pomysłodawcą imprezy był Ryszard Krawczyk — pracownik ówczesnego Wojewódzkiego Domu Kultury przemianowanego na dzisiejszy CEiIK. Z recitalami wystąpili Mieczysław Święcicki i Magda Umer.
dbpCzytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W weekendowym (16-17 maja) wydaniu m.in.

Wszyscy rapujemy!
Koronawirus ma wpływ na nasze życie w absolutnie każdej jego odsłonie… Zasadniczo najbardziej nam wpływa na zdrowie, ale na pracę nam też wpływa, na plany wakacyjne i na spędzanie czasu wolnego… Na wszystko, bez krzty umiaru!

Danuta Chada w TogoNazwano ją matką chrzestną szkoły w Tchambie
Danuta Chada przez kilkanaście lat marzyła o tym, by zobaczyć Afrykę. W końcu udało jej się to marzenie spełnić... aż trzy razy. Przy okazji spełnia marzenia afrykańskich dzieci. — Są wspaniałe — mówi emerytowana dziś nauczycielka. — Jestem nimi zauroczona.

Mamy prawo do Warmii
Ktoś inny może szukać swoich korzeni w dokumentach. Moje dokumenty fruwają między gałęziami — mówi Łukasz Staniszewski. Olsztyński prozaik, dramaturg oraz autor słuchowisk wydał niedawno debiutancką książkę „Małe Grozy”.Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ewa #2921940 | 5.173.*.* 17 maj 2020 13:26

  super, wreszcie przestaniecie marnować publice pieniądze.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Georg #2921886 | 37.47.*.* 17 maj 2020 11:13

  I bardzo dobrze,słychać to tego się nie dalo ,nuda jak flaki z olejem a kasa szła na darmo

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Janusz #2921837 | 89.228.*.* 17 maj 2020 09:26

   I cale szczęście

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Car Wszechpolski Jarosław 1 Kulawy #2921834 | 195.225.*.* 17 maj 2020 09:24

    Eee tam poezja. Ja się pytam, gdzie można złożyć podpis pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego. Chcemy z rodziną wypełnić patriotyczny obowiązek.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5