Koronawirus. Zmiany w autobusach i tramwajach w Olsztynie

2020-03-15 15:01:37 (ost. akt: 2020-03-15 15:14:23)
Dworzec PKP

Dworzec PKP

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Od dnia 14 marca 2020 roku drzwi w tramwajach są każdorazowo otwierane przez motorniczych. Tym samym pasażerowie nie będą musieli korzystać z przycisków. Podobna zasada - od 15 marca 2020 roku - będzie wprowadzona we wszystkich autobusach komunikacji miejskiej. O zmianie będą informowały plakaty umieszczone na drzwiach pojazdów.
Z kolei od dnia 15 marca 2020 roku – od początku kursowania linii dziennych - zmienił się charakter przystanków „na żądanie”. Wszystkie przystanki na terenie gminy Olsztyn będą miały status „stałych”, a pojazdy komunikacji miejskiej będą się na nich zatrzymywały regularnie.

Mimo wstrzymania zajęć w szkołach, na terenie gminy Olsztyn, do odwołania obowiązuje rozkład jazdy - dni robocze (od poniedziałku do piątku).

Wizyty w siedzibach ZDZiT przy ul. Knosały i ul. Szrajbera będą możliwe wyłącznie po wcześniejszym, telefonicznym umówieniu się na spotkanie z pracownikami jednostki (numery telefonów kontaktowych poniżej). Wydziały ZDZiT pracują w niezmienionych godzinach. Wejście dla osób postronnych będzie zamknięte.

Biuro Obsługi Klienta ZDZiT zostało przeniesione do punktu kas przy ul. Knosały 3/5B. BOK funkcjonuje według dotychczasowych zasad - od poniedziałku do piątku w godz. 8-14. W miarę możliwości sprawy powinny być załatwiane drogą mailową: bok@zdzit.olsztyn.eu.

W związku z krokami podjętymi przez premiera Mateusza Morawieckiego ws. epidemii koronawirusa w Polsce, Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie zwraca się z prośbą do mieszkańców, by ograniczyli załatwianie spraw bezpośrednio w jednostkach ZDZiT, w tym Biurze Obsługi Klienta oraz Punktach Obsługi Klienta.

Wydziały ZDZiT pracować będą bez zmian, aczkolwiek w ograniczonym składzie osobowym wynikającym z faktu zamknięcia szkół i placówek edukacyjnych.

ZDZiT zachchęca też do korzystania z dostępnych, elektronicznych narzędzi załatwiania spraw w ZDZiT, jak chociażby Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej bip.zdzit.olsztyn.eu.

Przypomnijmy, od 12 marca 2020 roku (do odwołania) sprzedaż biletów przez kierowców autobusów komunikacji miejskie jest wstrzymana. Bilety można nabyć za pośrednictwem biletomatów stacjonarnych, biletomatów mobilnych oraz aplikacji mobilnych takich, jak: moBilet, SkyCash czy mPay.

Od 13 marca 2020 roku (do odwołania) w autobusach nie są otwierane pierwsze drzwi, wyłączone z użytkowania będą pierwsze rzędy siedzeń, a za pomocą taśmy zostanie wydzielona przestrzeń buforowa pomiędzy kabiną kierowcy a przedziałem pasażerskim.

Do odwołania wstrzymana zostaje działalność Komisji ds. Opiniowania Zmian w Organizacji Ruchu. W tej sytuacji wnioski do zarządcy drogi o wydanie opinii do projektów organizacji ruchu należy przesyłać pocztą na adres: ZDZiT w Olsztynie, ul. Knosały 3/5B lub emailem: bok@zdzit.olsztyn.eu. Wnioski do Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie o wydanie opinii do projektów organizacji ruchu należy przesyłać na adres KMP przy ul. Partyzantów 23.

W związku z ograniczeniami kadrowymi, wynikającymi z decyzji premiera Mateusza Morawieckiego o zamknięciu placówek edukacyjnych i kulturalnych, czas oczekiwania na opinię zarządcy drogi do projektów organizacji ruchu może się wydłużyć.

ZDZiT Olsztyn


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Wszystkie informacje nt. koronawirusa SARS-CoV-2 znajdziecie Państwo w specjalnym serwisie Gazety Olsztyńskiej.

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Sąsiedzka dezynfekcja #2895658 | 31.0.*.* 29 mar 2020 10:32

  W klatkach schodowych budynków mieszkańcy sami umieszczać mogą torebki z samochodowymi ściereczkami do szyb. Przeciąć na pół, nasączyć je mocnym alkoholem i do samoobsługowej dezynfekcji przez przetarcie dotykanych powierzchni, np. w trakcie wchodzenia do budynku. Naukowiec mówił w tv, że nawet zimowy płyn do spryskiwaczy ma wystarczającą moc. Dwie odmiany denaturatu są do nabycia w OBI. Spirytus etylowy pojawił się w RAŚCIE. Niema co czekać aż któś z zewnątrz za mieszkańców choćby to zrobi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Xyz #2887982 | 5.173.*.* 16 mar 2020 20:00

  Co z zasadami panujacymi w firmie Michelin? Czy jakiś redaktorzyna opiszę sytuacje? Blisko 5000 osób pracuje w tej dziczy i tak naprawdę licza się tylko opony a nie ludzkie zdrowie.. gdzie motto firmy bezpieczeństwo przede wszystkim?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Małgosia #2887902 | 5.173.*.* 16 mar 2020 17:06

  Kierowcy o numerze służbowym 464 życzę szybkiego powrotu do zdrowia po ewentualnym przechorowaniu koronawirusa.Każdy jest człowiekiem pełnym obaw i zagubionym w tej sytuacji,nie tylko kierowca,ale pasażer również.

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Kudi #2887798 | 188.147.*.* 16 mar 2020 14:24

  Trzeba być idiotą żeby korzystać z tranwajow obsranych i zakichanych .Taksówki tlumoki maja ale oszczędzają a wirus nie śpi .Polak głupi lud a olsztyniak to już wogle mniej niż zero

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Kierowca mpk #2887686 | 178.235.*.* 16 mar 2020 11:24

   Przepraszam, nikt tu się nie pyta -" a co z fallusami"

   odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (14)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5