Zimowy wypoczynek w woj. warmińsko-mazurskim dobiegł końca. Policjanci podsumowali przebieg ferii w Olsztynie i powiecie

2020-02-03 21:03:36 (ost. akt: 2020-02-03 14:51:39)
Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Podczas gdy najmłodsi cieszyli się czasem wolnym, funkcjonariusze dbali o to, by mogli bezpiecznie wypocząć i wrócić do szkół. Minione dni to wytężona praca policjantów ruchu drogowego, a także kontrole miejsc wypoczynku dzieci oraz profilaktyczne spotkania.
Podczas zimowych ferii policjanci w Olsztynie i powiecie olsztyńskim czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego sprawdzając m.in. prędkość, trzeźwość kierowców, a także stan techniczny samochodów osobowych i autokarów. Szczególną uwagę zostali objęci kierowcy pojazdów przewożących dzieci i młodzież.

— W ciągu dwóch tygodni policjanci skontrolowali ponad 1300 pojazdów oraz interweniowali w stosunku do 134 pieszych. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 222 kierowców, którzy nie stosowali się obowiązujących ograniczeń prędkości z czego 7 kierujących straciło prawo jazdy na okres 3 miesięcy za jazdę z prędkością ponad 50 km/h więcej od obowiązujących ograniczeń w obszarze zabudowanym. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 19 nietrzeźwych kierujących oraz zatrzymali 81 dowodów rejestracyjnych w związku z nieprawidłowym stanem technicznych pojazdów — wymienia Andrzej Jurkun, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

W tym czasie na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do 9 wypadków drogowych, w których 17 osób zostało rannych. Policjanci pracowali również na miejscu 175 kolizji drogowych.

Okres ferii zimowych był doskonałą okazją, aby przypomnieć najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa. Policjanci spotykali się z dziećmi z półzimowisk odbywających się w Olsztynie, informując oraz ucząc o podstawowych zasad bezpieczeństwa m.in.: na stoku, w domu, w lesie i nad wodą.

Przypominamy, że zimowy wypoczynek trwa w innych częściach naszego kraju, dlatego olsztyńscy policjanci, aż do 23 lutego będą prowadzić działania „Bezpieczne ferie 2020”, dbając o bezpieczeństwo podróżnych.

Źródło: KMP Olsztyn


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do ROB #2861570 | 88.156.*.* 4 lut 2020 07:38

  Nie już dzisiaj /07-02/ im zabrali. Rano komunikat w radio, że profilaktycznie w nocy wysłano piaskarki i solarki. No i dobrze. Szkoda że nie dzień wcześniej. Nie było by tyle wypadków i kolizji.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ROB #2861486 | 83.5.*.* 3 lut 2020 22:11

   A DROGOWCY FERIE JESZCZE MAJĄ DŁUGO ?

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5