Kto stoi za sprzedażą nowych mieszkań w Olsztynie? [WYWIAD]

2020-01-09 14:19:05 (ost. akt: 2020-01-09 21:18:21)   Artykuł sponsorowany
Przez ostatnie dwa lata w Olsztynie zauważalny jest bardzo dynamiczny rozwój rynku deweloperskiego. W naszym mieście powstaje coraz więcej nowych mieszkań oraz przybywa chętnych do ich budowy deweloperów. Aż trzy inwestycje w różnych częściach Olsztyna ma pod swoimi skrzydłami Piotr Kaczmarczyk, który ma na swoim koncie blisko półtora tysiąca sprzedanych lokali mieszkalnych. Prowadzona przez niego firma zajmuje się profesjonalną obsługą deweloperów pod względem sprzedaży mieszkań i domów w naszym województwie, ale i w kraju.
Zachęcamy do lektury wywiadu z Piotrem Kaczmarczykiem, specjalistą rynku deweloperskiego, prowadzącym w ramach firm „BROKER - nowe mieszkania i domy’’, oraz „Rynek-Pierwotny.Net” obsługę inwestycji deweloperskich.

Panie Piotrze w branży deweloperskiej funkcjonuje Pan od blisko 10 lat. Jako firma specjalizująca się w obsłudze deweloperów, na koniec tego roku możecie się poszczycić kilkunastoma prowadzonymi inwestycjami w kilku miastach w kraju.

- Zaczynaliśmy właśnie w stolicy Warmii, gdzie się wychowałem. W Olsztynie obsługujemy aktualnie trzy inwestycje. W kolejnych latach zasięg naszej obsługi objął okoliczne miasta w regionie: Biskupiec (w którym się urodziłem) i Dobre Miasto. Pracowaliśmy również przy inwestycji w Warszawie. Dwa lat temu zasięgiem naszej działalności objęliśmy drugie co do wielkości miasto województwa – Elbląg. W stolicy Żuław na tę chwilę zajmujemy się obsługą czterech, różnorodnych projektów deweloperskich. Na brak obowiązków więc nie narzekamy.

https://m.wm.pl/2020/01/orig/piotr-603013.jpg

Obsługa deweloperów to szerokie zagadnienie. Na czym dokładnie polega Pana działalność?

- Pracujemy z Inwestorami od momentu analizy potencjału zabudowy działki, poprzez negocjacje jej nabycia, konsultowanie koncepcji i szczegółowego projektu zagospodarowania działki, poprzez przygotowanie wymaganej do sprzedaży i finansowania inwestycji dokumentacji, stworzenie marketingu i prowadzenie sprzedaży i obsługi klientów włącznie ze zmianami lokatorskimi, aż do odbiorów kluczy i aktów własności.

Drugą, równie ważną gałęzią Waszej działalności są kredyty mieszkaniowe.

- Naszym partnerem w zakresie kredytów mieszkaniowych jest między innymi zrzeszająca ekspertów kredytowych Spółdzielnia ANG, która posiada unikatowy na rynku usług finansowych kodeks etyczny. Posiadamy w zespole specjalistów, którzy na każdej z obsługiwanych przez nas inwestycji, pomagają nabywcom mieszkań w pozyskaniu kredytu na własne M.

Kompleksowość to w Waszym przypadku słowo klucz. Dzięki temu z roku na rok przybywa Panu pracy, a co za tym idzie działalność Pana firmy poszerza się.

- Moim skromnym zdaniem wpływ na to ma przede wszystkim wypracowane przez ostatnie lata doświadczenie w sprzedaży, nabyta znajomość rynku i branży oraz realne ceny usług, przez co w naszym regionie jesteśmy pierwszym wyborem dla inwestorów. Rosnąca ilość obsługiwanych inwestycji sprawia, że stale zwiększamy nasz zespół i podnosimy jego kwalifikacje. Aby przy utrzymaniu wysokiego poziomu usług móc poszerzać ich zakres, jak i zakres terytorialny działań, cyklicznie szkolimy się. Chcemy być na bieżąco z nowinkami na rynku, by móc wprowadzać je w życie. Dzięki temu, że jesteśmy coraz bardziej skuteczni, zauważyliśmy, że na lokalnych rynkach konkurencja próbuje nas naśladować. Staramy się więc wyznaczać trendy i być zawsze kilka kroków do przodu, bo robimy to z pasją, według wielu szybciej i lepiej.

Ważnym elementem jest również odpowiednio dobrany zespół pracowników i współpracowników.

- Zgadza się. Moją działalność zaczynałem od jednego pracownika, teraz cały nasz zespół liczy kilkanaście osób. Podstawą firmy są ludzie, którzy są z nami w lepszych i w gorszych chwilach - na tym polega zespół. Mocne ogniwa stają się jeszcze mocniejsze, słabsze się rozpadają. Aby jeszcze mocniej spajać nasz zespół każdy rok tradycyjnie kończymy warsztatami i spotkaniem świątecznym, w którym uczestniczą również nasi szacowni partnerzy. Ważne jest, by w niełatwej przecież branży pracy z klientem, podtrzymywać dobrą atmosferę.

https://m.wm.pl/2020/01/orig/zespol-603016.jpg

Jak podsumuje Pan mijający 2019 rok?

- Był on dla nas bardzo pracowity, dzięki czemu otworzył wiele nowych drzwi. Nawiązaliśmy nowe kontakty i poszerzyliśmy portfel naszych inwestycji o nowe lokalizacje. W Olsztynie kończymy pracę przy sprzedaży osiedla ,,City Park’’, w trakcie realizacji jest projekt ,,Villa Nova’’, oraz wielorodzinne i jednorodzinne etapy ,,Gruszowych Sadów’’. W Elblągu skupiamy się na obsłudze jednego inwestora, dla którego rozpoczęliśmy sprzedaż już czwartej inwestycji. W wymienionym już Biskupcu w zasadzie zakończyliśmy sprzedaż mieszkań w czwartym już budynku wielorodzinnym. W 2019 roku zakończyliśmy też sprzedaż inwestycji w nieodległym Dobrym Mieście. Nowym kierunkiem było dla nas wejście na rynek deweloperski w Płocku, gdzie rozpoczęliśmy obsługę inwestycji w samym centrum miasta. Po dwóch latach przerwy, wróciliśmy do obsługi inwestycji w Warszawie, nawiązując tym samym partnerską współpracę z Warszawskim Towarzystwem Kredytowym. To nadal nie koniec, bo pod koniec roku nawiązaliśmy współpracę z ogólnopolską Platformą Mieszkaniową, za której rozwój jesteśmy teraz odpowiedzialni w regionach Pomorskim i Warmińsko-Mazurskim. Można więc powiedzieć, że mamy przekrojowe doświadczenie, na rynkach od kilku milionów mieszkańców (jak rynek stołeczny) do kilkunastotysięcznych miejscowości.

Jakie macie zatem plany na 2020 rok?

- Plany na nowy rok mamy ambitne. Już wiemy, że przybędzie nam kilka nowych inwestycji do obsługi. Będą to przede wszystkim dwie nowe i okazałe inwestycje w Olsztynie, oraz nowy projekt w Elblągu. Poprowadzimy sprzedaż kolejnego budynku w Biskupcu, prawdopodobnie też we współpracy z WTK kolejnej inwestycji w Warszawie, oraz wprowadzimy do sprzedaży pierwszą inwestycję na rynku trójmiejskim, dokładnie w Gdańsku. Z końcem roku zamierzamy również wprowadzić jednego z obsługiwanych deweloperów do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. 2020 rok to także ugruntowanie działalności Platformy Mieszkaniowej w Gdańsku i Gdyni, oraz otwarcie w pełni funkcjonalnego biura Platformy w Olsztynie.

No właśnie, wspomniał Pan już dwukrotnie o Platformie Mieszkaniowej. Czym ona jest i jakie korzyści się z nią wiążą dla korzystających z jej usług?

- Krótko mówiąc Platforma Mieszkaniowa usprawnia sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym, poprzez dostarczenie oferty mieszkań wyselekcjonowanym i przeszkolonym pośrednikom nieruchomości. Umożliwia ona lepsze dotarcie deweloperom z ofertą do klientów, a klientom szersze porównanie rynku i dostępność wiedzy o nowych inwestycjach. Zostaliśmy zaproszeni do współtworzenia tego projektu w północnej Polsce. Zadaniem mojego zespołu na 2020 rok, będzie po pierwsze zbieranie nowych projektów deweloperskich do bazy, która jest udostępniania pośrednikom, oraz poprawienie widoczności Platformy na rynku - jako najbardziej zaawansowanego technologicznie i najskuteczniejszego partnera dla pośredników, przy sprzedaży ofert z rynku pierwotnego. Olsztyński rynek cieszy się już zainteresowaniem inwestorów z zewnątrz, dorósł do kompleksowej obsługi rynku pierwotnego na wysokim poziomie.

Wspominał Pan też o drugim, nowatorskim projekcie w ramach Platformy Mieszkaniowej, czy może Pan zdradzić coś więcej?

Moim konikiem jest projekt, który ma odpowiedzieć na obecne zapotrzebowanie rynku deweloperskiego na grunty, wykorzystując moją i współpracowników specjalistyczną wiedzę - w zakresie diagnozowania potencjału inwestycyjnego gruntów, przeprowadzenia studium wykonalności projektów, oraz przygotowywania koncepcji zabudowy i uzyskiwania decyzji o warunkach zabudowy. Pomoże to inwestorom zaoszczędzić całe miesiące, a czasami wręcz lata przy wyborze terenu inwestycyjnego. W powoływanym do tego celu zespole - poprzez przygotowanie wyżej wymienionych kalkulacji i ustaleń, zamierzamy aktywować pod zabudowę te grunty, które na dziś nie są do tego jeszcze odpowiednio przygotowane (w tym także te niezagospodarowane w Olsztynie). W tym celu zachęcamy właścicieli nieruchomości do kontaktu z naszym biurem. Kolejnym krokiem będzie stworzenie dostępnej dla deweloperów bazy tych terenów inwestycyjnych w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Wygląda więc na to, że 2020 rok będzie kolejnym, który pozwoli Panu i Pana ludziom rozwinąć skrzydła.

- Na to liczymy. Przy okazji, w nowym 2020 roku chcielibyśmy życzyć wszystkim uczestnikom tego ciągle, dynamicznie zmieniającego się rynku nowych mieszkań, spokoju, pomyślności i realizacji planów. Wszystkim klientom - żeby znaleźli czego szukają, a deweloperom - aby mieli dobrze przygotowaną ofertę, dla nich dobrze skalkulowaną biznesowo, a jednocześnie trafiającą w gusta przyszłych mieszkańców. Dziękujemy każdemu za dotychczasową współpracę i liczymy na równie udaną w kolejnym roku.


Kontakt:
BROKER - nowe mieszkania i domy
www.broker-nmid.pl
piotr@kaczmarczyk.biz


https://m.wm.pl/2020/01/orig/zespol-2-603015.jpg


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dla wybrańców. #2847297 | 188.147.*.* 11 sty 2020 11:19

    Prezesowskie spóły ze spółdzielni Alternatywy 4 potrafią okazyjnie atrakcyjnie bardzo zaspakajać zaspokojone potrzeby mieszkaniowe dobranym swojakom. Dla gorzej informowanej gawiedzi resztówki.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. opis #2847042 | 199.249.*.* 10 sty 2020 18:48

    Gros inwestycji mieszkaniowych z Olsztyn,do planów których można dojść, przypomina osiedla socjalne budowane w l 60-70 XXw.na Zachodzie.Prawdopodobnie finlanym aktem będzie zasiedlenie ich imigrantami z Ukrainy /Indii /Bangladeszu/ masowo importowanymi obecnie do Polski przez rząd .Ci co tam kupili lokale "na kredycik na 30lat" to uhahajaą się z radosci...

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5