Najmłodsi uczniowie SP 12 w Olsztynie mogą już się cieszyć odnowionym budynkiem [ZDJĘCIA]

2019-12-21 10:22:00 (ost. akt: 2019-12-20 16:02:41)

Autor zdjęcia: M. Kierul/ UM Olsztyna

Szkoła Podstawowa nr 12 zaczęła funkcjonować z początkiem tego roku szkolnego. Teraz do użytku oddana została przebudowana bryła budynku przeznaczona do edukacji wczesnoszkolnej.
SP 12 mieści się w obiektach przy ul. Turowskiego - tam, gdzie Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli (od stycznia Olsztyńskie Centrum Edukacji Nauczycieli) i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Teraz uczniowie mogą zdobywać wiedzę w jeszcze bardziej komfortowych warunkach.

- Wszystkie zrealizowane tu prace miały na celu zapewnienie jak najlepszych warunków nauki - przyznaje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Inwestujemy w olsztyńskie dzieci, bo wiemy, że te nakłady zwrócą się nam w przyszłości. Dobrze wykształcone społeczeństwo to ogromna wartość.Odpowiednia kadra i sprzyjające warunki pracy pomagają w zdobywaniu wiedzy przez najmłodszych.

W tej chwili w SP 12 w dwóch oddziałach uczy się 40 uczniów. Docelowo placówka ma mieć 24 oddziały.

- W każdej klasie pierwszej są prowadzone innowacje pedagogiczne z języka angielskiego oraz matematyki - mówi dyrektor szkoły, Alicja Pogorzelska. - Celem zajęć jest rozwój badawczych postawy uczniów poprzez projektowanie, odkrywanie i przeprowadzanie własnych eksperymentów.

Aby zajęcia mogły być realizowane w najlepszym możliwym otoczeniu, została przebudowana bryła "B" budynku zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4. Kompleksowe prace dotyczyły robót murarskich, wykonania niezbędnych instalacji, montażu centralnego ogrzewania.

Zrealizowane roboty dotyczyły m.in. siedmiu klas, dwóch pracowni logopedy i pedagoga, dwóch świetlic i czterech łazienek. Prace kosztowały niemal 1,2 mln złotych i zostały zrealizowane do końca listopada.

Źródło: UM Olsztyna


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. SP 12 #2838770 | 37.8.*.* 21 gru 2019 18:32

    szkoda,że nie wznowiła swojej działalności na ul. Jagiellończyka, gdzie funkcjonowała przed laty, ale widać potrzeby były inne. Może należałoby jednak choć słowem wspomnieć w innym artykule o tej dawnej "dwunastce", która miała cudną historię.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Marcin #2838649 | 95.160.*.* 21 gru 2019 11:09

    Wraz z swoim partnerem niedługo będziemy mieć dzieci i nigdy nie dopuścimy do takich cyrków bogobojnych. Niech LGBT rośnie w siłę.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5