Urania już bezpieczna. Wykonano kompleksowy przegląd oświetlenia hali

2019-12-05 09:37:18 (ost. akt: 2019-12-05 11:59:16)

Autor zdjęcia: Michał Orłowski

W niedzielę (1.12) doszło do awarii oświetlenia w hali Urania. W wyniku tego ranna została jedna osoba. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie zapewnia jednak, że obiekt jest już w pełni bezpieczny.
Do awarii doszło podczas niedzielnych zawodów taekwondo. Następstwem tego było pęknięcie szyby chroniącej żarówki. Szkło hartowane rozsypało się na parkiecie, lekko raniąc jednego z sędziów. Zawody oczywiście przerwano, a główna część hali została zamknięta.

— Sprawę badało, niezależnie od siebie, kilku specjalistów, w tym zewnętrznych: m.in. projektant oświetlenia HWS Urania — wyjaśnia Zbigniew Szymula, rzecznik prasowy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. — W wyniku tych prac ustalono, że niedzielna awaria, jedyna tego typu w 40-letniej historii obiektu, to efekt kompilacji wielu zdarzeń. Najważniejszy jest fakt, że znamy przyczyny, jesteśmy w stanie je wszystkie wyeliminować, a hala wróciła do funkcjonowania w normalnym trybie.

Warto dodać, że OSiR wykonał kompleksowy przegląd całej instalacji oświetleniowej w Hali Widowiskowo-Sportowej Urania – zarówno jeśli chodzi o wszystkie systemy przyłączeń i paneli sterowania jak również wszystkie 48 punktów oświetleniowych pod kopułą hali.

Przypomnijmy, że już niedługo kilkudziesięcioletnia hala, być może w końcu doczeka się remontu. Pozwolą na to środki zdobyte z Unii Europejskiej. — Zrobiliśmy remanent w zakontraktowanych do tej pory środkach z Regionalnego Programu Operacyjnego. To fundusze unijne. Do tej pory zakontraktowaliśmy 70. procent z nich, ale są działania, w których podpisywanie umów nie szło zbyt dobrze. Dlatego postanowiliśmy zwrócić się do Komisji Europejskiej o reprogramowanie, czyli przeniesienie części z nich na wskazane przez nas inwestycje. Jest wśród nich właśnie rozbudowa i modernizacji Hali Urania — poinformował Gazetę Olsztyńską Miron Sycz, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za wdrażanie środków unijnych.

To wielka szansa dla Olsztyna. Szczególnie, że miasto od lat planuje inwestycję, ale nie było w stanie zdobyć na nią środków samodzielnie. Jest to jednak również poważne wyzwanie. Władze miasta będą musiały część środków wyłożyć ze swojej strony.


Kryształki szkła delikatnie raniły sędzinę
Fot. Emil Marecki
Kryształki szkła delikatnie raniły sędzinę


Tak ma wyglądać hala Urania po remoncie
Fot. GO/ projekt: Urban Architect Dorota Szymaniak-Urban w Olsztynie
Tak ma wyglądać hala Urania po remoncie


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. obserwator #2831812 | 88.156.*.* 8 gru 2019 14:51

  KASO SIE POPODZIELILI I JEST BEZPIECZNA

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. dry #2830800 | 37.248.*.* 6 gru 2019 09:14

  a może tak miasto naprawi oświetlenie w tunelu koło dworca zachodniego bo ludzie przewracają się w ciemności i może dziennikarz zajmie się tematem ile mln zł wydało miasto na atrapy wind na tym dworcu które od początku roku nie działają bo się nie nadają ? osoby niepełnosprawne nie mogą dostać się na perony a matki muszą nosić wózek z dzieckiem z wysokości 2 piętra w powietrzu bo nawet najazdów nie ma

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) odpowiedz na ten komentarz

 3. Spodek Katowicki #2830483 | 5.173.*.* 5 gru 2019 18:56

  Bezpiecznie będzie to jak ją zrównaja z ziemią!

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 4. Ciepłe posadki w OSIRze #2830382 | 5.173.*.* 5 gru 2019 16:32

  ...i wszystko na ten temat :)))))

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 5. gix #2830368 | 95.160.*.* 5 gru 2019 16:03

  Grzymowiczowska obsesja tramwajowa doprowadza Olsztyn do ruiny! Już po I etapie budowy tramwajów Olsztyn jest zadłużony, a po II etapie będzie gorzej! A jak wygrają Hiszpanie w sądzie z naszym ratuszem to Olsztyn będzie zatopiony.

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (14)
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5