Grupa Citi zamierza dalej inwestować w Olsztyn. Będą nowe miejsca pracy

2019-10-24 08:20:55 (ost. akt: 2019-10-24 10:31:09)
Od lewej: Witold Zieliński, Natalia Bożek i Piotr Grzymowicz

Od lewej: Witold Zieliński, Natalia Bożek i Piotr Grzymowicz

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Jedna z największych globalnych instytucji finansowych planuje dalsze inwestycje i zwiększenie zatrudnienia w Olsztynie. Grupa Citi chce wesprzeć lokalne władze w działaniach na rzecz rozwoju rynku pracy, miasta oraz całego regionu.
Działająca w 160 krajach i jurysdykcjach Grupa Citi wybrała Olsztyn na siedzibę swojego centrum rozliczeniowego w 2000 roku. Od 2005 roku działa tutaj również centrum operacyjne Citi Service Center, które razem z warszawskim odpowiednikiem, tworzy jedną z najbardziej dynamicznych firm tego sektora w Polsce.

Stawiając na Olsztyn, Grupa Citi do końca 2021 roku planuje zwiększenie zatrudnienia w mieście o ponad 40 procent, czyli około 300-400 osób.


— Naszym głównym zadaniem, jeśli chodzi o współpracę z miastem jest zatrzymanie zdolnych ludzi w Olsztynie – tych, którzy chcą się rozwijać, chcą pracować i chcą poznać coś nowego. Co więcej chcemy tu przyciągnąć młodych, zdolnych ludzi z innych miast w Polsce i pokazać im, że Olsztyn stwarza ogromne możliwości rozwoju zawodowego. Chcemy przyciągać do nas osoby, które myślą o zdobywaniu unikalnego doświadczenia w międzynarodowej instytucji, w pracy nad zaawansowanymi technologicznie projektami o globalnym zasięgu. Takie, dla których ważne są wartości, którymi się kierujemy – kultura otwartości i różnorodności oraz chęć prowadzenia odpowiedzialnego społecznie biznesu. Olsztyn jest bardzo atrakcyjnym miejscem. Coraz bardziej konkuruje jakością procesów i kwalifikacjami pracowników, a nie kosztami zatrudnienia. Dlatego zamierzamy dalej inwestować w to miasto — powiedział Witold Zieliński, szef polskiego oddziału Citibank Europe Plc.

Fot. Zbigniew Woźniak

Grupa Citi od dawna aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności m.in. prowadząc szeroką współpracę z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim. Wspólne działania obejmują relację z Biurem Karier i promocję oferty pracy, realizację Projektu Ambasadorskiego, organizację Dni Otwartych dla studentów oraz współorganizację Akademii na Bank – serii całorocznych warsztatów z doskonalenia umiejętności biznesowych i miękkich oraz studia dualne dla osób zainteresowanych zdobywaniem doświadczenia w bankowości. Na przełomie listopada i grudnia rozpoczną się warsztaty dla uczniów szkół średnich, podczas których eksperci Citi i Citi Handlowy poruszać będą tematy m.in. operacji Citi w Olsztynie oraz cyberbezpieczeństwa.

— Podpisaliśmy protokół o współpracy związanej głównie w zakresie szeroko rozumianej edukacji na poziomie naszych placówek edukacyjnych, szkół, jak i również współpracy, która jest już prowadzona z naszą uczelnią. Zaangażowanie pracowników Grupy Citi w Olsztynie w ten proces jest bardzo znaczący i stwarza obiecujące perspektywy na przyszłość. Grupa Citi będąca w Olsztynie od niemal 20 lat, która ma ogromne osiągnięcia w zakresie bankowości, dalej będzie się rozwijać w naszym mieście, z naszymi absolwentami, z naszymi mieszkańcami i jestem przekonany, że będzie to służyło wszystkim. A będzie to też przykład dla nas i dla innych, że można i trzeba współpracować. Mam nadzieję, że kierunek naszych działań okaże się ze wszech miar słuszny i przyniesie konkretne owoce, z których na pewno będziemy zadowoleni — mówił wczoraj prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Fot. Zbigniew Woźniak

Bank chce też pomagać olsztynianom w zdobyciu umiejętności potrzebnych, aby znaleźć lub zmienić pracę. Podczas tegorocznego Babafest, mieszkanki Olsztyna mogą wziąć udział w pracowni kompetencji oraz warsztatach „Oblicza stresu”, które pozwolą kobietom zatroszczyć się o rozwój kariery poprzez zdobycie nowych umiejętności. Pracownicy Grupy Citi biorą też udział w działaniach pro publico bono. W Olsztynie tylko w tym roku 440 z nich zaangażowało się aż w 37 projektów, wśród których były m.in. akcje krwiodawstwa, remont szpitala, zajęcia z podstaw kodowania dla dzieci oraz wspieranie schronisk dla zwierząt. Citi jest także głównym sponsorem Juwenaliów Kortowiada.

— Cieszymy się niezmiernie z podpisanego porozumienia pomiędzy Grupą Citi, a Urzędem Miasta Olsztyna. Dla dużego zagranicznego inwestora, Olsztyn jest znakomitym miejscem rozwoju działalności. Doceniamy niezwykłe walory tego miasta: świetny ośrodek uniwersytecki kształcący przyszłych specjalistów, z którymi mamy nadzieję współpracować, dynamiczne miasto z historią i wreszcie miejsce pozwalające pogodzić pracę i odpoczynek. Wierzymy, że strategia Citi, jak również wartości jakie promujemy w połączeniu z dynamicznym rozwojem tego miasta stworzą bardzo solidne fundamenty do idealnej współpracy — powiedziała Natalia Bożek, wiceprezes zarządu Citi Handlowy.Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5