Nocna akcja policji w Olsztynie. Kontrolowali uczestników nielegalnych wyścigów

2019-10-07 14:35:45 (ost. akt: 2019-10-07 19:05:54)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

50 skontrolowanych pojazdów, 36 mandatów nałożonych na sprawców wykroczeń, w tym 23 za przekroczenie dozwolonej prędkości, 7 zatrzymanych praw jazd oraz 2 dowody rejestracyjne aut — to efekt nocnych działań policjantów ruchu drogowego na ulicach Olsztyna.
W nocy z 4 na 5 października w wielu miejscach Olsztyna można było zobaczyć policyjne patrole wyposażone w nowoczesny i specjalistyczny sprzęt kontrolujące bez wyjątku wszystkich kierowców.

— Głównym celem działań było egzekwowanie przestrzegania obowiązujących przepisów ruchu drogowego przez młodych kierujących oraz niedopuszczenie do organizacji ewentualnych nielegalnych wyścigów samochodowych na drogach publicznych. Uliczne wyścigi są nielegalne, a branie w nich udziału to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych. Osoby, które uwielbiają szybką jazdę i przypływ adrenaliny na drodze publicznej nie zdają sobie sprawy, że mogą doprowadzić do nieszczęścia — informują policjanci.

Policjanci swoją obecnością studzili zapędy kierowców, którzy chcieli rozwijać nadmierne prędkości. Sprawdzali także, czy kierujący są trzeźwi, czy być może zdecydowali się na jazdę pod wpływem środków odurzających. Oceniali również stan techniczny pojazdów.

W ciągu kilku godzin policjanci skontrolowali 50 pojazdów, 36 kierowców ukarali mandatami - 23 z nich za przekroczenie dozwolonej prędkości. 7 kierowców straciło prawo jazdy. Policjanci zatrzymali także 2 dowody rejestracyjne pojazdów.

Kontrole przeprowadzało kilkanaście załóg ruchu drogowego, zarówno z KMP w Olsztynie wspieranych przez patrole z zespołu SPEED z jednostek KWP w Olsztynie, KPP w Ostródzie oraz KMP w Elblągu oraz policjantów z OPP w Olsztynie.

KWP Olsztyn/(in/rj)

Komentarze (28) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kierowca #2802349 | 37.47.*.* 10 paź 2019 06:36

  A po co takie akcje? Od tego są stacje diagnostyczne, wystarczy wprowadzenie przymusu kontrili tej opcji przez diagnoste i złomy zostana wyeliminowane w ciagu jednego roku...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. 123 #2802317 | 83.9.*.* 9 paź 2019 22:41

   Zabierac dowody i zlomowac gruzy!!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Uliczny denser #2801989 | 95.51.*.* 9 paź 2019 12:46

   Tak na dobrą sprawę to zlot młokosów bez wyobraźni ze swoimi gruzami pod przykrywką dobrych uczynków takich jak zbieranie karmy dla zwierzaków i innych pierdół, aby wkupić się w szacunek ludzi. Starsi gracze z porzadnymi gablotami nie spotykają się pod Tesco i nie robią trzody, tylko tworza nie afiszującą się grupę prawdziwych pasjonatów . Jadą dostatecznie daleko od miejskiej dżungli tam gdzie gimbusów nie stać na zalanie trupów z najklejkami "GRUZ TEAM" by nikomu nie truć życia i nie robic przypału. Nawet Policja nie zawraca sobie głowy starszyzna, bo robia to z dala od ludzi i nikomu krzywdy nie robią scigajac sie na krotkich odcinkach autostrad. Gimbusy natomiast robią tylko przypal, najpierw stoja na jakis zapyziałych parkingach, a pozniej na instagramikach liża sobie dupy wrzucaja jakies gowno , przemieszania sie na jakies inne miejsce zapieprzajac jak jakies niedorozwoje. Popieram akcje Policji w tej sprawie, gnoje nie maja wyobrazni. Nalezy zrobić jak najwiecej kontroli by wyeliminowac najwieksza grupe debili w gruzach nienadajacych sie do jazdy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Mieszkaniec #2801874 | 37.47.*.* 9 paź 2019 09:50

    Brawo. Zapraszamy teraz do Lubawy

    odpowiedz na ten komentarz

   2. twój podpis #2801529 | 81.190.*.* 8 paź 2019 17:39

    Wszystko ładnie pięknie, ale dlaczego władze potrafią tylko karać, a nie zapewnią miejsca gdzie można by w bezpiecznych warunkach podszkolić się w prowadzeniu samochodu? Nawet za opłatą? Nie mam na myśli palenia gumy, a trening na płycie poślizgowej. Dlaczego WORD zajmuje się tylko koszeniem kasy za egzaminy na prawo jazdy, a nie podejmuje żadnych czynności poprawiających bezpieczeństwo? Realna jazda to nie slalom między pachołkami, nie da się nauczyć jazdy w poślizgu, ba - nie da się nauczyć rozpoznawania poślizgu bez... poślizgu. Niestety. Efekty widać przy pierwszym śniegu, że o gołoledzi nie wspomnę. O jakości szkolenia kierowców miałem zresztą okazję przekonać się wczoraj, gdy młodziutki kierowca tak parkował autem taty w miejscu gdzie zmieściłyby się dwa samochody, że zatrzymał się na moim :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    Pokaż wszystkie komentarze (28)
    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5