Warmia jest nie tylko miła, ale teraz również uśmiechnięta

2019-09-28 08:00:00 (ost. akt: 2019-09-27 13:10:24)
Andrzej Abako i słynny uśmiech Smiley'a

Andrzej Abako i słynny uśmiech Smiley'a

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Starostwo olsztyńskie w dość nietypowy sposób promuje Warmię. Urzędnicy sięgnęli po najpopularniejszy uśmiech na świecie, którego używają miliony ludzi.
Kto na świecie nie zna Smiley'a, czyli żółtej smiling face. Popularnego emotikona używają w dobie komunikacji internetowej miliony ludzi. Również starostwo olsztyńskie postanowiło wykorzystać buźkę nie tylko do poprawy nastroju swoich klientów i pracowników, których wita, ale i do swojej promocji. Stąd na przygotowanym logotypie pojawiło się logo powiatu oraz — zamiast życzenia „Miłego dnia” — hasło „Warmia jest miła…”, które ma przyświecać jego działaniom promocyjnym.

— Śmiech to zdrowie, szczęście i pomyślność. Dlatego warto się uśmiechać i ten uśmiech prowokować. Tak wiele daje, a tak niewiele kosztuje — uśmiecha się Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Na razie „warmińskie” buźki pojawiły się w kilku miejscach w urzędzie.
–– Zobaczymy, jak zostaną odebrane. Mam jednak nadzieję, że wkrótce pojawią się też w innych miejscach, jak również na naszych gadżetach — dodaje Wojciech Szalkiewicz, koordynator promocji powiatu olsztyńskiego.

Słynną buźkę stworzył grafik Harvey Ross Ball w 1963 roku na zlecenie korporacji ubezpieczeniowej Worcester, która szukała sposobu na rozweselenie pracowników. Za swoją usługę wziął 45 dolarów. Smailey’a — jak ją szybko ochrzczono — spopularyzowali na początku lat 70. bracia Bernard i Murray Spain, którzy opatentowali buźkę, dodając do niej slogan „Have a happy day” („Miłego dnia”) .Tylko w ciągu trzech pierwszych lat na sprzedaży gadżetów ze szczęśliwą buźką zarobili ponad 350 mln dolarów. Nic dziwnego, że w USA popularne jest powiedzenie, że szczery uśmiech wart jest milion dolarów.

am


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5