Hipermarket Tesco w Olsztynie już zamknięty. Około 80 osób musi szukać pracy

2019-08-01 11:30:01 (ost. akt: 2019-08-01 10:41:30)
Hipermarket Tesco przy ul. Pstrowskiego jest już zamknięty

Hipermarket Tesco przy ul. Pstrowskiego jest już zamknięty

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Środa była ostatnim dniem pracy hipermarketu Tesco. Sklep, jak trzy inne w kraju, został zamknięty. Likwidacja sklepu oznacza ok. 80 osób musi szukać pracy.
Od dziś hipermarket Tesco przy ul. Pstrowskiego jest już zamknięty. O zamknięciu placówki w w Olsztynie i jeszcze trzech innych w kraju, sieć poinformowała pod koniec maja. — Zmiany są częścią naszej pracy mającej na celu poprawę wyników działalności w Polsce do poziomów osiąganych przez Tesco w innych krajach Europy Środkowej — tłumaczył decyzję o zamknięciu kolejnych sklepów Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco w Polsce.

Środa była ostatnim dniem pracy sklepu. — Pracujemy do godz. 23 i koniec — powiedziała nam wczoraj Sabina Polska, przewodnicząca Komisji Oddziałowej Solidarności w olsztyńskim Tesco. — Na pewno żal, bo jednak trochę lat tu człowiek przepracował.

Likwidacja sklepu oznacza, że ok. 80 osób musi sobie poszukać nowej pracy. — Część osób poszła na emeryturę, a inni szukają pracy. Na szczęście, dziś sytuacja na rynku pracy jest dużo lepsza niż jeszcze kilka lat temu, to część osób już ma pracę — dodała.

Zwalniani byli objęci zwolnieniem grupowym, toteż otrzymali należne im odprawy. Ponadto związkowcom udało się wynegocjować dla nich dodatkowo jeszcze jedną pensję.

Nie wiadomo, co będzie przy ul. Pstrowskiego zamiast zlikwidowanego marketu. — Wiemy tylko, że sklep w Olsztynie został sprzedany, ale nie mamy informacji komu — mówi Elżbieta Jakubowska, przewodnicząca Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Tesco Polska. — Raczej nie będzie to ktoś z branży, bo przecież wówczas zatrzymałby obecnych pracowników.

Hipermarket przy ul. Pstrowskiego to był symbol przemian zachodzących w Polsce. Od 1996 roku był tu hipermarket sieci HIT, którego sklepy w Polsce od Niemców w 2002 roku przejęła brytyjska sieć Tesco.
— To kawał historii naszego miasta — mówili nam klienci hipermarketu, dodając, że niepewny jest też los małego Tesco na Zatorzu. — Jest mało towaru na półkach, a wiele z nich ma ceny obniżone o połowę.
— Nie mamy informacji, aby nasz mały sklep w Olsztynie też miał być zamknięty — dodaje przewodnicząca Jakubowska.

Dwa dni temu związkowcy otrzymali od pracodawcy informację o zamknięciu kolejnych 8 hipermarketów (część została już sprzedana) i dwóch mniejszych sklepów. Wśród zamykanych sklepów nie ma sklepu na olsztyńskim Zatorzu.

Czy zamknięcie kolejnych sklepów oznacza, że brytyjska sieć wycofuje się z Polski? — Firma zapewnia nas, że nie — mówi Elżbieta Jakubowska. — Dostosowuje sieć sklepów, ich powierzchnię do potrzeb rynku. Będą zmniejszać powierzchnie hipermarketów.

Na koniec lutego tego roku sieć Tesco miała w Polsce 353 sklepy.


Andrzej Mielnicki


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (60) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. A co #2775585 | 83.9.*.* 11 sie 2019 20:56

  Klika czerwonych baronów Scyb

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Szkoda #2774522 | 88.156.*.* 9 sie 2019 14:30

  Strasznie szkoda, lubiłam tam robić zakupy, czego nie mogę powiedzieć o innych sklepach, fajne były kasy samoobsługowe, promocje, fajny asortyment produktów i zawsze dużo ludzi.Jak to możliwe , że sklep był nierentowny? Dziwi mnie to bardzo. Ogromny źal, tym bardziej, źe był na rynku tyle lat...Smutek

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. smutek i żal #2774022 | 23.129.*.* 8 sie 2019 16:24

  100 procent ludzi żałuje tesco

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. Anka #2773736 | 178.235.*.* 8 sie 2019 09:08

  Tesco na zatorzu będzie tylko do stycznia 2020...wiem, bo pracowałam w tesco

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. buju buju! #2773182 | 176.105.*.* 6 sie 2019 22:47

   JOB Nic straconego, głowa do góry!Będzie praca!! Dobra praca !! niejaki ryży, ten od "zielonej wyspy", nie zostawi was samym sobie!!on doskonale pamięta,że 2 razy głosowaliście na niego i przez ostatnie 7 lat gorliwie mu d.pę lizaliście!!teraz, razem z inwestorem z Kataru sprowadzają do polski milion słoni, same samce!! Będziecie im jaja bujać!! Wyposażenie: stołek+tasiemka+kask ochronny, należy zabrać z domu!!w niedzielę nadgodziny!!Uwaga!! Należy uważać, aby rozbujanym jajem nie dostać w łeb! aplikacje wypełniać i wysyłać na stronie: www,jajaslonia.pl . Ci ,którzy wytrwale lizali ryżemu d.pę, przez 7 lat, mają pierszeństwo.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (60)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5