Czekamy tylko na podpis Premiera…

2019-07-19 10:25:00 (ost. akt: 2019-07-19 10:24:46)
drogi powiatowe

drogi powiatowe

Autor zdjęcia: archiwum starostwa

Wicestarosta olsztyński Joanna Michalska: Z powodu bardzo ograniczonych środków nasze możliwości związane z remontowaniem dróg powiatowych są ograniczone. Dlatego też poprawa ich stanu może odbywać się tylko metodą małych kroczków.
Pojawiła się jednak szansa na spory krok naprzód — dodaje Joanna Michalska. Wojewoda warmińsko-mazurski poinformował właśnie starostwo, że aż siedem wniosków o dofinansowanie złożonych przez urząd znalazło się na liście zadań wspieranych przez Funduszu Dróg Samorządowych. Pieniądze trafią do samorządu po jej zatwierdzeniu przez prezesa Rady Ministrów.
— Jeżeli tylko premier Mateusz Morawiecki złoży swój podpis, rozpoczniemy chyba największe prace remontowe w naszej historii — podkreśla wicestarosta Michalska. Wnioski dotyczą przebudowy dróg powiatowych na docinkach Worławki — Żardeniki (DP 1407N) i Cerkiewnik — Różynka (DP 1428N) oraz odcinka drogi DP 1475N w Studziance, przebudowy i remontu ul. Gietrzwałdzkiej w Bartągu (DP 1376N); remontów DP 1462N na odcinku Bartołty Wielkie — Leszno oraz DP 1432N na odcinku Frączki — Gradki.

Łączna wartość tych inwestycji to ponad 17,2 mln złotych. Wnioski o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych opiewały na kwotę ok. 13,8 mln złotych. Reszta środków pochodzić będzie z tego- i przyszłorocznych budżetów powiatu oraz gmin (w ramach umów partnerskich).

Mamy gotową dokumentację i praktycznie jesteśmy gotowi na uruchomienie procedur przetargowych związanych z realizacją tych zadań. Mamy nadzieję, że będziemy mogli już wczesną jesienią ruszyć z pracami – mówi Michał Koryciorz, kierownik działu inwestycji olsztyńskiej Powiatowej Służby Drogowej.

Na początku lipca władze powiatu wraz z władzami gminy Purda podpisały umowę wykonawczą m.in. na modernizację drogi powiatowej na odcinku od Ostrzeszewa do obwodnicy Klebarka Małego. Cały projekt pn. „Poprawa Ekomobilności miejskiej na terenie Gminy Purda” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, z którego pozyskano 5,5 mln zł oraz z budżetów starostwa i gminy.

Najprawdopodobniej wczesną jesienią ogłoszony zostanie także przetarg na wykonanie tzw. „dużej pętli”, czyli przebudowy 27-kilometrowego odcinka drogi powiatowej łączącej Spręcowo z Barczewem. Dzięki niedawno podpisanej umowie starostwa i władz gminy Dywity już wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie dokumentacji tak, aby inwestycja mogła zostać zrealizowana w ciągu dwóch najbliższych lat.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bleh #2767293 | 88.156.*.* 25 lip 2019 15:00

    Wow, wyremontują poligon doświadczalny dla łazików księżycowych i marsjańskich (Bartołty Wielkie — Leszno)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Zwolenniczka PO-KO #2764725 | 83.6.*.* 20 lip 2019 13:01

    Ja nie czekam. Proszę nie wypowiadać się w moim imieniu

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5