Coraz bliżej spełnienia marzeń o nowej remizie w Gutkowie [ZDJĘCIA, VIDEO]

2019-05-20 17:36:49 (ost. akt: 2019-05-20 19:38:57)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Strażacy z OSP w Gutkowie nie mogą się już doczekać nowej remizy, która powstaje między innymi dzięki Olsztyńskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.
- Konstrukcja hali już stoi, trwają ostatnie montaże konstrukcji stalowych - relacjonuje nam przebieg prac na budowie nowej remizy strażackiej szef OSP Gutkowo. - W ciągu tygodnia będzie już montowane poszycie hali w postaci płyt warstwowych. Kiedy ciężki sprzęt wyjedzie z placu budowy, rozpocznie się wykonywanie przyłączy, studni i wyposażanie budynku w instalacje. Harmonogram zakłada, że prace zakończą się w okolicach sierpnia.

Strażacy z Gutkowa trzymają teraz kciuki za pogodę, bo to ona będzie miała duże znaczenie dla tego, czy prace na budowie ich nowej siedziby zakończą się zgodnie z planem.

Paweł Zapadka nie ukrywa tymczasem, że nowa siedziba to marzenie ochotników z Gutkowa, a jego spełnienie oznacza prawdziwy skok jakościowy w zakresie warunków ich służby. Dzisiaj mają do dyspozycji remizę o powierzchni 80 metrów kwadratowych i na tej powierzchni muszą zmieścić nie tylko duży samochód strażacki, wieszaki z ubraniami ochronnymi, ale i 33 druhów, bo tyle właśnie osób wchodzi w skład ekipy gutkowskiego OSP.- Nowy budynek wpłynie pozytywnie na efektywność naszych działań, bo w tej chwili przestrzeń opóźnia nasze wyjazdy. Mamy za mało miejsca, by się szybko przebrać - mówi Kamil Zaręba, jeden z druhów z OSP w Gutkowie.

Paweł Zapadka cieszy się także z tego, że dzięki inwestycji pojawi się przestrzeń na konserwację sprzętu, który - na dodatek - nie będzie się niszczył, stojąc pod chmurką, jak to bywa w tej chwili. - Ważne jest też, że zyskamy miejsce na ćwiczenia, bo dotąd brakowało nam terenu, na którym moglibyśmy rozwinąć na przykład węże. Łatwiej będzie nam też zatankować wodę, z czym mieliśmy szczególny problem w zimę, bo musieliśmy uważać, żeby nie wylewała się ona na podjazd i, zamarzając, nie stanowiła zagrożenia.

Po zakończeniu inwestycji strażacy z Gutkowa będą mieli do dyspozycji budynek, który umożliwi im także przechowywanie sprzętów niezbędnych do działań ratowniczych, ale i stworzy przestrzeń przyjazną strażakom oraz zapraszanym przez nich gościom, bo, jak podkreśla szef gutkowskiej OSP, ma to być także miejsce integracji społeczności Gutkowa.


Choć budowa jeszcze trwa, prezes OSP Gutkowo już wybiega myślami w przyszłość. Jest przekonany, że wkrótce uda się wybudować także murowany budynek, w którym na dobre będzie można zaplanować część socjalną, z salą szkoleniową i szatniami. Już teraz on i jego ekipa aktywnie działają na rzecz pozyskania pieniędzy na kolejne etapy inwestycji.

Zanim to jednak nastąpi, pomieszczenia socjalne znajdą się w powstającej właśnie hali. Tu strażacy znajdą też miejsce ma magazyn i punkt alarmowy.

Przypomnijmy, że nowy budynek powstaje dzięki Olsztyńskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. W zeszłorocznym konkursie projekt zdobył 3,6 tys. głosów poparcia.Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ania22 #2742958 | 37.120.*.* 5 cze 2019 19:33

  Dzień dobry, chciałabym tą drogą zapoznać fajnego chłopaka na resztę życia. Ja 25 letnia chuda blondi po nieudanym związku, wiek nie ma znaczenia, jesteś sam ? Pisz do mnie na portalu: ***www.hotprofil.pl***

  odpowiedz na ten komentarz

 2. hahaha #2739594 | 213.184.*.* 29 maj 2019 07:31

  Już się nie mogę doczekać nocnych syren w środku osiedla, się mieszkańcom zachciało teraz się zesrają :)

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Jadwiga_Misiak #2735748 | 217.99.*.* 21 maj 2019 12:51

  Marzeniem jest aby wszystkie zwycięskie projekty OBO były tak sprawnie realizowane i zrealizowane. Niestety dziwnym trafem sporo przetargów na wybór wykonawcy nie wyłania takowego a projekt czeka, tatka latka, na to aby ktoś się o niego upomniał. Szczytny cel budowa remizy, ale niekoniecznie z budżetu OBO.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. fff #2735744 | 188.146.*.* 21 maj 2019 12:47

  Super,będzie gdzie tańczyć i pić alkohol!

  odpowiedz na ten komentarz

 5. Kudo #2735677 | 37.30.*.* 21 maj 2019 11:12

  Jakich marzeń pajacu jeden , mieszkańcy są niezadowoleni ze będzie jakiś tam remizka.Lokalizację chyba arbuz wybrał bo to w jego stylu by było.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (7)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5