Amerykańska ekipa zaprezentuje smaki Olsztyna

2019-05-08 15:16:48 (ost. akt: 2019-05-08 15:26:26)

Autor zdjęcia: arch. GO

Ekipa „Flavor of Poland” („Smak Polski”) już w maju odwiedzi Olsztyn. Program odkrywa tajemnice polskiej kuchni, zarówno tej bogatej historycznie, pełnej wyjątkowych tradycji, jak i tej nowoczesnej.
„Flavor of Poland” („Smak Polski”) to 13. odcinkowy serial typu culinary travel, który po raz pierwszy w historii Amerykańskiej Telewizji Publicznej (American Public Television) zaprezentuje Amerykanom Polskę, jakiej dotychczas nie znali. Jej piękno, tradycje, zabytki, historię i nowoczesność i oczywiście pełną gamę unikalnych smaków.

W podróż po Polsce zabierze amerykańskiego widza prowadząca program – Aleksandra August, amerykańska aktorka polskiego pochodzenia.

W każdym odcinku odwiedza inny region Polski, opowiada o jego historii, dziedzictwie, zabytkach, kulturze i wyjątkowości tego miejsca. Odkrywa tajemnice polskiej kuchni, zarówno tej bogatej historycznie, pełnej wyjątkowych tradycji, jak i tej nowoczesnej, dzieląc się nimi z Amerykanami.

Potrawy charakterystyczne dla poznawanych miejsc oraz produkty regionalne staną się dla niej punktem wyjścia do odtworzenia danego przepisu we własnej kuchni.

Seria pojawi się na antenie APT jesienią 2019 roku i przez najbliższe 3 lata prezentowana będzie w blisko 350 stacjach APT na terenie całych Stanów Zjednoczonych, do których dostęp ma 300 milionów Amerykanów! Ekipa odwiedzi Olsztyn w dniach 25-26 maja.

źródło: UM Olsztyna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5