Pozycjonowanie stron internetowych Olsztyn - wypromuj lokalny biznes

2019-04-11 07:33:18(ost. akt: 2019-08-21 18:48:27)
Źródło: https://www.eactive.pl/

Źródło: https://www.eactive.pl/

W 2017 roku na olsztyńskim rynku funkcjonowało kilka tysięcy firm. Ich potencjał jest na tyle duży, że olsztyńskie firmy z sektora MŚP mogą swobodnie konkurować na rynku ogólnopolskim. Pomocne w pozyskaniu nowych klientów i budowaniu stabilnej pozycji marki jest pozycjonowanie stron internetowych w Olsztynie. Dowodem na potwierdzenie tej tezy, są historie sukcesów wielu lokalnych firm, które swój rozwój oddały w ręce agencji SEO zajmujących się zwiększaniem widoczności w wyszukiwarkach internetowych.

Zyskaj szansę na rozwój firmy, dzięki pozycjonowaniu stron internetowych


Pozycjonowanie stron jest ściśle powiązane z obecnością w wyszukiwarkach internetowych, wśród których najpopularniejszą jest oczywiście Google. Najprościej ujmując, jest to proces takiego dostosowania i wypromowania konkretnej strony internetowej, aby po wpisaniu słowa kluczowego - np.: „stolarz Olsztyn”, czy zapytania w wyszukiwarkę, dana strona pojawiła się jak najwyższej w wynikach wyszukiwania. Niestety, algorytm oceny strony stworzony przez Googla ulega ciągłym zmianom, dlatego pozycjonowanie stron internetowym jest procesem ciągłym i długotrwałym. W związku z powyższym, działania w ramach SEO muszą odbywać się zgodnie z zaplanowaną długofalową strategią mającą na celu zwiększenie przychodów firmy decydującej się na usługi pozycjonerskie.

Pozycjonowanie lokalne olsztyńskich przedsiębiorstw


Pozycjonowanie lokalne w odróżnieniu od pozycjonowania globalnego polega na promowaniu witryn na podstawie słów kluczowych związanych bezpośrednio ze wskazaną lokalizacją. Skuteczne pozycjonowanie lokalne sprawia, że nawet niewielkie firmy z Olsztyna mogą stać się miejscowymi liderami. Jak wynika z badań marketingowych, ponad 85% użytkowników wyszukuje frazy związane z lokalnymi biznesami, a aż 78% z nich dokonało później zakupu.

Źródło: https://www.eactive.pl/
Źródło: https://www.eactive.pl/

Choć techniki pozycjonerskie stosowane przy pozycjonowaniu lokalnym nie odbiegają znacznie od tych stosowanych przy frazach globalnych, to istnieją pewne techniczne detale, które mogą przesądzić o sukcesie fraz lokalnych. Warto także pamiętać o odpowiednim doborze fraz kluczowych, ponieważ zbyt duże zawężenie może doprowadzić do utraty potencjalnych klientów z terenu np. całego województwa warmińsko-mazurskiego. Stąd niezmiernie ważny jest wybór odpowiedniej agencji SEO, która przeprowadzi rzetelny audyt strony internetowej i wybierze frazy (lokalne/regionalne/globalne) najkorzystniejsze z perspektywy biznesu klienta.

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych warmińsko-mazurskich firm


Pozycjonowanie stron internetowych to proces, w ramach którego wykonywane jest kilkadziesiąt czynności zarówno na samych serwisie, jak i poza nim. Eksperci z wrocławskiej firmy EACTIVE uważają, że najlepiej jest je wykonywać jednocześnie lub w ściśle określonej kolejności. Wszechstronność podejmowanych działań sprawia, że często nad optymalizacją serwisu pracuje kilku specjalistów z różnych dziedzin. Tylko synergia wszystkich podejmowanych czynności jest gwarancją sukcesu w przypadku pozycjonowania stron internetowych w Olsztynie i innych miastach województwa warmińsko-mazurskiego.

Wśród najważniejszych elementów pozycjonowania stron internetowych wymienia się między innymi następujące działania:

- optymalizacja kodu strony i jej struktury

- tworzenie oryginalnych treści, zgodnych z wytycznymi SEO

- wybór słuch kluczowych i ustalenie długofalowej strategii

- optymalizacja grafik (nadanie im odpowiednich atrybutów, nazw i wagi)

- wprowadzenie certyfikatu SSL i wersji mobilnej

- wyeliminowanie błędów serwera i optymalizacja szybkości wczytywania się strony

- analiza profilu linkowego strony, ustalenie strategii linkowania, ewentualne zrzeczenie się linków

- analityka internetowa i mierzenie efektów wszystkich podejmowanych działań

Pozycjonowanie stron internetowych zostaw specjaliście


Często w sieci można spotkać się z opinią, że pozycjonowanie stron internetowych to proces, który można wykonać samemu. Niestety, nie ma nic bardziej mylnego i niebezpiecznego zarówno dla nowo powstałych firm, jak i biznesów o ugruntowanej pozycji na rynku. Źle wykonane prace pozycjonerskie na stronie internetowej, mogą doprowadzić do obniżenia pozycji w rankingu, ale także do nałożenia kary na cały serwis. Usunięcie skutków takich działań może trwać od kilku do kilkunastu miesięcy.

Nie bez przyczyny w najlepszych polskich agencjach SEO nad pozycją jednego serwisu pracuje kilku ekspertów. Zmieniające się algorytmy, w praktyce oznaczają potrzebę ciągłego doszkalania i bycia na bieżąco z wszelkimi nowinkami w tej dziedzinie. Pułapką jest także chęć pójścia na skróty, chociażby w postaci black hat SEO. Eksperci z agencji Eactive zajmującej się pozycjonowaniem serwisów firm z Olsztyna wymieniają kilka nierekomendowanych technik. m.in.: wymianę mało wartościowych linków polegającą na korzystaniu z systemów wymiany linków, czy ukrywanie linków i słów kluczowych, które są najczęściej w kolorze strony, przez co są zupełnie niewidoczne dla użytkownika. W konsekwencji stosowania tych praktyk nie tylko można obniżyć pozycję strony w wyszukiwarkach, lecz nawet zostać przez nie całkowicie zablokowanym! Warto też pamiętać, że wysoka pozycja w Google nie jest dana raz na zawsze. Przeciwnie, pozycjonowanie stron wymaga ciągłej pracy i udoskonalania konkretnych działań. Treści na stronie muszą być regularnie rozbudowywane, a ich jakość nie może ulec pogorszeniu. Inaczej łatwo jest spaść z wysokiej pozycji, nawet jeśli są to pierwsze wyniki wyszukiwania. Profesjonalne pozycjonowanie stron jest więc nie tylko umiejętnością korzystania z internetowych narzędzi. To także działania w zakresie monitoringu i analityki internetowej, aby udoskonalać proces pozycjonowania konkretnej strony. Nie warto więc ryzykować – to właśnie skorzystanie z doświadczenia profesjonalnej agencji marketingowej daje pewność, że pozycjonowanie strony przyniesie oczekiwane rezultaty.


Materiał Partnera powstał we współpracy z eactive.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. MartaWu #2925383 | 78.159.*.* 25 maj 2020 21:43

    Pozycjonowanie stron to dość skomplikowany proces, który wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Jednym z elementów pozycjonowania jest link building, czyli pozyskiwanie odnośników z innych stron. To też trzeba robić z głową. Nasza firma Escreo zajmuje się tematem od lat. Wiemy, gdzie umieszczać linki, by strony naszych klientów były lepiej widoczne w wyszukiwarkach. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dzięki czemu, nasze strategie pracy są bardzo skuteczne. Zapraszamy do kontaktu przez stronę www / formularz / chat https://escreo.pl/.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Marian #2860940 | 88.156.*.* 2 lut 2020 21:32

    Jeśli chodzi o pozycjonowanie stron internetowych to ja osobiście korzystam z usług firmy https://www.artimo.net.pl/pozycjonowanie -stron-olsztyn/ Już od paru dobrych lat w mojej działalności świetnie taka usługa się sprawdza.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5