Mieszkaniec Jonkowa pomaga ptakom przetrwać zimę [GALERIA]

2019-01-29 14:27:30(ost. akt: 2019-01-29 15:04:56)

Autor zdjęcia: Roman Turalski

O tym, jak pomaga ptakom przetrwać zimę poinformował nas czytelnik z Jonkowa. Mężczyzna dokarmia ptaki w swoim ogródku mieszanką ziaren. To pomaga im przetrwać trudny zimowy okres.
Zima to trudny okres nie tylko dla ludzi. Bo o ile zimowy okres wiąże się dla nas głównie z dyskomfortem, czyli ze zmarźniętym nosem i kończynami, to mamy to szczęście, że sklepowe półki nie zmieniają się nazbyt w tym okresie. Wciąż niemal uginają się od zróżnicowanego i bogatego asortymentu. Problemem jest tylko zaspobność portfela i umiejętność gospodarowania pieniędzmi całkowicie niezwiązana z porą roku. W gorszej sytuacji są zwierzęta. Dla tych, które odważnie decydują się na to, by przezimować w naszy kraju, ten okres kojarzy się z walką o przetrwanie. Niejednokrotnie nierówną.
Zwierzęta — w tym również ptaki— szukają pożywienia na wszystkie możliwe sposoby, a to w sytuacji, gdy wszystko pokrywa biała warstwa śniegu nie jest łatwym zadaniem.

Na szczęście są tacy ludzie, którzy mają cały zapas empatii i dzielą się nią i nie tylko nią, bo także jedzeniem z potrzebującymi zwierzętami. Takim przykładem jest między innymi pewien mieszkaniec Jonkowa, który z własnej inicjatywy i na własną rękę zdecydował się dokarmiać ptaki w swoim ogródku.
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5