Poszukiwania 19-letniego Radosława Zalewskiego trwają. Detektyw informuje, że koledzy Radka poddali się badaniu wariografem [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA, VIDEO]

2019-01-03 14:40:58(ost. akt: 2019-01-15 12:41:55)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Policjanci wciąż poszukują zaginionego w noc sylwestrową 19-letniego mieszkańca Ostrowi Mazowieckiej. Mężczyzna przyjechał do swoich znajomych do Olsztyna na ul. Stawigudzką, aby wspólnie przywitać Nowy Rok. Przed północą opuścił grupę znajomych i odszedł w nieznanym kierunku. Z policyjnych ustaleń wynika, że ostatni raz widziany był w okolicy ul. Wilczyńskiego w Olsztynie. W czwartek wieczorem policja podała nowe informacje dotyczące zaginionego.
[AKTUALIZACJA]AKTUALIZACJA

Detektyw, który pracuje nad wyjaśnieniem zagadkowego zaginięcia, poinformował, że organizatorzy imprezy, podczas której zaginął Radek Zalewski poddali się dobrowolnie badaniu psychofizjologicznemu.

- Wynik badania wskazuje, że nie mają oni związku z zaginięciem Radka! - informuje detektyw na swoim profilu facebookowym.

Podano także listę pytań, na jakie odpowiadali Damian Ś. oraz Konrad K.

1. Czy posiada Pan wiedzę na temat tego, aby podczas organizowanej imprezy doszło do jakiejkolwiek kłótni pomiędzy Panem Radosławem Zalewskim, a którymkolwiek z uczestników?

2. Czy Posiada Pan wiedzę na temat tego, aby w noc sylwestrową 31 grudnia 2018 r. Pan Radosław Zalewski potrzebował jakiejkolwiek pomocy?

3. Czy ma Pan jakikolwiek związek z zaginięciem Pana Radosława Zalewskiego?

4. Czy posiada Pan wiedzę na temat tego, aby którykolwiek z uczestników imprezy przyczynił się do zaginięcia pana Radosława Zalewskiego?

5. Czy wie Pan w jakim celu w noc sylwestrową tj. 31 grudnia 2018 r. Pan Radosław Zalewski opuścił mieszkanie, którym organizowana była impreza?


AKTUALIZACJA:
W czwartek (10 stycznia) wznowione zostały poszukiwania zaginionego 19-latka. — Kontynuujemy wczoraj rozpoczęte działania za ul. Jakubową. Jest to teren trudny, na którym są rozmieszone zbiorniki wodne. Aktualnie jest tam ekipa nurków, która dokładnie przeczesuje dno jednego z akwenów — powiedział w rozmowie z nami Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.


AKTUALIZACJA:

W środę (9 stycznia) od rana policjanci kontynuują poszukiwania Radosława Zalewskiego. Nasi czytelnicy alarmowali o tym, że być może funkcjonariusze odnaleźli zaginionego, ponieważ przy Bartąskiej teren został ogrodzony taśmą. Rzecznik KMP w Olsztynie dementuje: — Prowadzimy czynności poszukiwawczo-penetracyjne, a taśma pojawiła się po to, by nikt niepowołany nie wchodził na teren naszych działań.

AKTUALIZACJA:
We wtorek (08.01) przeprowadzono kolejną akcję poszukiwawczą. — O godz. 9 zebraliśmy się przy ulicy Złotej i w dalszym ciągu prowadzimy szeroko zakrojone poszukiwania, w których udział bierze kilkudziesięciu funkcjonariuszy — powiedział w rozmowie z nami Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

W poszukiwaniach, oprócz funkcjonariuszy z komendy miejskiej, udział biorą również policjanci z komendy wojewódzkiej i komendy głównej. Zaginionego Radosława Zalewskiego szukają również strażacy ochotnicy i strażacy z państwowej straży pożarnej, a także PCK.

— Ruszamy z poszukiwaniami od miejsca, w którym po raz ostatni został zarejestrowany przez kamery monitoringu wizerunek Radosława. Jest to właśnie ul. Złota. Teren przyległy do tej ulicy był już przeszukiwany, ale postanowiliśmy jeszcze raz dokładnie go sprawdzić — opisuje rzecznik olsztyńskich policjantów.

Policja nie komentuje sprawy detektywa zaangażowanego w akcję, jak i osób, które na własną rękę szukają zaginionego 19-latka. Wszystko dlatego, że... — Wykonujemy czynności policyjne. Nie tylko te patrolowo-poszukiwawcze, ale również czynności operacyjne, które są objęte tajemnicą — tłumaczy Rafał Prokopczyk.

AKTUALIZACJA:

Jak udało nam się ustalić Radosław Zalewski ostano był widziany przy zajeździe "U Leszka" przy al. Warszawskiej. Jego losy wciąż są nieznane.

AKTUALIZACJA:
Policja wciąż prowadzi poszukiwania zaginionego 19-latka. Obecnie kilkudziesięciu funkcjonariuszy sprawdza las na Pieczewie.

Fot. Czytelnik

AKTUALIZACJA:
Policjanci dotarli do małżeństwa, które zaopiekowało się mężczyzną idącym ul. Sikorskiego w samej koszuli. Niestety to nie jest zaginiony 19-letni Radosław Zalewski. Poszukiwania trwają.

AKTUALIZACJA:
Jak informuje policja, kamery zarejestrowały Radosława Zalewskiego o g. 00:24 na skrzyżowaniu ul. Jarocka/Sikorskiego.

- Dotarliśmy do sklepu spożywczego przy ul. Jarockiej 41a, do którego przyszła para i mówiła, że widzieli poszukiwanego w samej koszuli. Powiedzieli oni ekspedientce, że zaopiekowali się młodym mężczyzną, czyli zaprosili go do swojego domu i dali chłopakowi kurtkę, czapkę i rękawiczki, co znaczy że 19-latek wyglądał inaczej niż w pierwotnym opisie - poinformował nas Rafał Prokopczyk z KMP w Olsztynie.

Jednocześnie rzecznik olsztyńskich policjantów przypomniał, że wciąż nie wiadomo, w którym kierunku odszedł Radosław Zalewski.

- Musimy koniecznie dotrzeć do osób, które udzieliły pomocy 19-latkowi - mówi Rafał Prokopczyk. I przypomina, że koordynator poszukiwań jest dostępny przez całą dobę pod numerem telefonu 605 549 341.

Przypominamy, że wcześniej informowaliśmy, że 19-latek w chwili zaginięcia miał na sobie koszulę w kratę. Teraz wiadomo, że mógł mieć też kurtkę otrzymaną od spotkanej pary.

***
Do chwili obecnej przy poszukiwaniach zaginionego pracowało i nadal pracuje kilkudziesięciu policjantów służby prewencyjnej i kryminalnej, specjaliści ds. poszukiwań osób zaginionych z Polskiego Czerwonego Krzyża, funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej czy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Działania prowadzone są m.in. w rejonie ul. Stawigudzkiej, Bartąga i Rusi w kierunku drogi krajowej nr 51 a także rzekę Łynę oraz jej brzeg..Do przeczesania trudnego terenu jest wykorzystywany taki sprzęt jak: łodzie, dron czy quady. Niestety, pomimo wiedzy i doświadczeniu funkcjonariuszy prowadzących tego typu działania, a także wykorzystania specjalistycznego sprzętu do chwili obecnej nie udało się odnaleźć zaginionego.

W związku z tym, że działania nie przyniosły rezultatu, policja prosi o jakiekolwiek informacje, mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionego. W tej sprawie najlepiej jest się skontaktować z Komendą Miejską Policji w Olsztynie osobiście przy ul. Partyzantów 23 lub telefonicznie dzwoniąc pod numer tel. 89 522 34 24. Wiadomości dotyczące zaginionego 19-latka można również przekazywać osobie bezpośrednio nadzorującej akcję poszukiwawczą pod nr tel. 605 549 341.

KMP Olsztyn/rp

Komentarze (482) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Bmhg #2681977 | 77.242.*.* 15 lut 2019 11:24

  Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy dziś rano na terenie bagiennym odnaleźli jakieś ciało. Nieoficjalnie wiadomo, że może to być zaginiony Radosław Zalewski.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Można #2679860 | 46.76.*.* 11 lut 2019 20:20

   Przejść przez Łyne?

   odpowiedz na ten komentarz

  2. X #2670110 | 195.136.*.* 27 sty 2019 02:37

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Przecież oni ledwo kontaktowali widać ze Wcale nie myśleli o Radku nieźle się nacpali że o chłopaku zapomnieli kto takim impezwiczom wynajmuje mieszkanie czemu się chowają w interwencji co aco na to właściciel mieszkania że wjego mieszkaniu był chłopak i znikł Pogonic ich w czorty ztej chaty skoro takie żeczy inarkotyki.

  3. Gość #2670099 | 188.146.*.* 27 sty 2019 01:24

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Jak dzwonił Radek do Damiana to Damian już mógł pomyśleć żeby zgłosić że się zgubił Radek na Policję skoro był pierwszy raz w Olsztynie a oni go olali poprostu sama matka Radka muwila w kto kolwiek widział kto kolwiek wie że brali narkotyki no przecież marihuana to terz narkotyk kto wie co tam jeszcze brali Właściciel powinien wyrzucić ich po tym zdarzeniu z chaty dalej dziwne znikniencie Radka.

   1. Mieszkaniec #2669581 | 188.146.*.* 25 sty 2019 16:51

    Ten sam detektyw szuka 19 letniego chłopaka w poznania. Zaginął w podobnych okolicznościach co Radek. Właśnie czytałem na onecie.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (482)
    2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5