Drogi przyszłości. Piknik na starówce z zabawami dla dzieci

2018-09-23 09:48:04(ost. akt: 2018-09-23 09:50:09)

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

Na olsztyńskiej starówce w niedzielę, 23 września, o godz. 13 rozpocznie się piknik "Drogi przyszłości" organizowany przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.
Piknik jest kierowany do najmłodszych mieszkańców miasta. Przygotowano wiele atrakcji, w tym konkursów, które dzieci będą wykonywały w ramach gry terenowej.

— Chcemy tego dnia zamienić starówkę w teren budowy. Przygotowaliśmy kaski ochronne, kamizelki dla najmłodszych i mnóstwo materiałów, które posłużą za budulec dla nowoczesnej drogi — mówi Waldemar Królikowski, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. — Taka forma, nauka poprzez zabawę, jest najbardziej efektywna.

Całości towarzyszyć będzie dużo dobrej muzyki oraz pokazy olsztyńskich artystów na scenie staromiejskiej. Będzie również możliwość zapoznania z najnowszymi technologiami w drogownictwie.

Tego samego dnia drogowcy wezmą udział w Warmińsko-Mazurskim Forum Drogowym "Drogi przyszłości", organizowanym przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie oraz Stowarzyszenie Polski Kongres Drogowy. Już po raz piąty spotkają się na Warmii i Mazurach, by dyskutować o najważniejszych problemach drogownictwa oraz wymieniać się codziennymi doświadczeniami.

red.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Byłem #2587256 | 88.156.*.* 23 wrz 2018 20:32

  Świetna impreza. Brawo organizator.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Alicja #2587254 | 83.6.*.* 23 wrz 2018 20:31

  No i super impreza. Dzięki. Po miejskiej imprezie z bzdurną i obcą kulturowo mandalą w roli głównej mówiłam, że nigdy nie pójdę z dziećmi na żadną imprezę. Ale GDDKIA dzisiaj pokazało, że można zrobić fajny event.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5