Trener personalny i przedsiębiorca z Olsztyna skazani za pobicie na olsztyńskiej starówce

2018-07-27 10:47:41 (ost. akt: 2018-07-27 20:26:16)

Autor zdjęcia: mk

Sąd Rejonowy w Olsztynie skazał Jakuba Z. oraz Miłosza P. na karę po 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 3 lat. Sąd zobowiązał też oskarżonych do przeprosin oraz solidarnej zapłaty zadośćuczynienia na rzecz pokrzywdzonego.
Jakub Z., przedsiębiorca z Olsztyna oraz Miłosz P., trener personalny z Gdańska zostali oskarżeni o to, że w dniu 17 czerwca 2017 na ul. Staromiejskiej w Olsztynie, pobili Wojciecha J. uderzając go najpierw pięścią w twarz, a następnie zadając mu ciosy pięściami w głowę i po całym ciele (tj. o czyn z art. 158 §1 kk). W wyniku pobicia pokrzywdzony doznał obrażeń w postaci stłuczenia głowy z raną tłuczoną i krwiakiem podskórnym oraz wymiotami i bólami głowy.

Proces w tej sprawie rozpoczął się w dniu 23 maja 2018 r. przed Sądem Rejonowym w Olsztynie. Oskarżony Jakub Z. w pierwszym dniu procesu tylko częściowo przyznał się do winy, po czym przeprosił Wojciecha J. za swoje zachowanie. Wyjaśnił, że wychodząc z lokalu na Starym Mieście (około godz. 2 w nocy) doszło do jakiejś sprzeczki słownej pomiędzy nim a pokrzywdzonym, podczas której zareagował nieadekwatnie do sytuacji i uderzył go jeden raz w twarz. Jednocześnie zapewnił, że rozdzielił ich Miłosz P., z którego strony nie doszło do agresji fizycznej. Sam Miłosz P. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i w złożonych przed Sądem wyjaśnieniach stwierdził, że podczas tego zdarzenia nie uderzył Wojciecha J.

Sąd Rejonowy w Olsztynie wyrokiem z dnia 27 lipca 2018 r. uznał obu oskarżonych za winnych popełnienia zarzucanego im czynu i skazał ich za to na karę po 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 3 lat tytułem próby. Sąd zobowiązał też oskarżonych do pisemnych przeprosin pokrzywdzonego w terminie 1 miesiąca od uprawomocnienia się wyroku, a także orzekł od oskarżonych solidarnie na rzecz pokrzywdzonego Wojciecha J. kwotę 6 tys. zł tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Sąd obciążył oskarżonych kosztami postępowania, a Miłosza P. oddał również pod dozór kuratora.

- Sąd Rejonowy w Olsztynie podając ustnie motywy wyroku wskazał, że istotnym elementem w tej sprawie było uzyskane w toku rozprawy nagranie rozmów telefonicznych pomiędzy żoną pokrzywdzonego, a funkcjonariuszem policji, który przyjmował jej zgłoszenie. Sąd zwrócił uwagę, że z relacji kobiety wynika jednoznacznie, że dwóch mężczyzn pobiło jej męża. Co więcej, z tymi jej stwierdzeniami współgra opinia biegłego z zakresu medycyny sądowej, który stwierdził, że obrażenia jakich doznał pokrzywdzony nie mogły powstać od jednego tylko uderzenia, ale co najmniej od kilku uderzeń, co wyklucza wersje oskarżonych - informuje sędzia Agnieszka Żegarska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Sąd odnosząc się do wymiaru kary poinformował, że gdy doszło do tego zdarzenia obaj oskarżeni byli osobami niekaranymi, dlatego orzeczona wobec nich kara pozbawienia wolności została zawieszona na okres 3 lat. Natomiast z uwagi na to, że Miłosz P. obecnie jest już osobą skazaną w innej sprawie, sąd oddał go pod dozór kuratora.

Wyrok jest nieprawomocny.

mat. Sąd Okręgowy w Olsztynie

Komentarze (48) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Johnny Bravo #2547034 | 213.73.*.* 1 sie 2018 07:43

  Sęk w tym, że reforma polskiego sądownictwa jest jak najbardziej potrzebna, celem uniknięcia takich kuriozalnych wyroków, ale czym innym jest reformowanie polskiego sądownictwa, a czym innym jego rozp......lenie i podporządkowanie aparatowi władzy - co prowadzi do dużo większej patologii w naszym wymiarze sprawiedliwości niż miało to miejsce dotychczas... Tylko ślepy i głupi tego nie widzi i nie mają tutaj nic do tego poglądy polityczne bo chodzi tutaj o naszą wolność i prawo do odpowiadania przed uczciwym wymiarem sprawiedliwości, który nie działa na zlecenie apartu władzy i to nie ważne z czyjego namaszczenia - NIEZAWISŁOŚĆ sądów jest ponad polityką i tak powinno pozostać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Stefan #2545390 | 89.228.*.* 29 lip 2018 10:54

  To już sądy potrzebne? Inaczej nie można sobie poradzić z tą śmieszną zajęczą warą?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Do Zatorzaka #2545292 | 82.139.*.* 29 lip 2018 01:10

  Ty lepiej sobbie załatw "trenera" od ortografii a nie od sztuk walk!!!!!!!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 4. Zatorzak #2545250 | 95.160.*.* 28 lip 2018 22:08

  To mój były trener, dzienki niemu pojołem czym są sztuki walki. Po 4 tygodni treningów miałem soluwke i bez problemów ją wygrałem. To wszystko zasługa trenera.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) odpowiedz na ten komentarz

 5. Okd #2545048 | 37.47.*.* 28 lip 2018 14:31

  Ten trener to fujara i konfident

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (48)
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5