Bezpieczne wakacje nad wodą. Na plaży odbył się festyn i mecze rugby

2018-06-17 18:04:26(ost. akt: 2018-06-17 18:32:40)

Autor zdjęcia: KJM

W niedzielę 17 czerwca na plaży miejskiej były turnieje rugby i solidna dawka wiedzy na temat bezpieczeństwa m.in. nad wodą. Policjanci i rugbyści zaprosili na imprezę "Bezpieczne wakacje".
— Wraz z CRS Ukiel po raz kolejny organizujemy imprezę po hasłem „Bezpieczne Wakacje”. Zbliża się czas odpoczynku, lada chwila wskoczymy do aut i pomkniemy nad wodę lub w góry. Dlatego musimy pamiętać o wszystkich zagrożeniach z tym związanych. Zasady pierwszej pomocy powinniśmy mieć w małym palcu — mówił zapowiadając wydarzenie Henryk Pach, organizator.
I zanim organizatorzy zdążyli mówić o bezpieczeństwie Henryk Pach, jeszcze przed rozpoczęciem pikniku, pokazał, że nigdy nie wiemy, kiedy takie umiejętności mogą nam się przydać.
- Okazało się, że jedna z dziewczyn w wodzie zaczęła się topić. W tym czasie jej koleżanka próbowała ją ratować - opowiada. - Po chwili obie zaczęły tonąć. Nikt wokół nie zauważył, że dzieje się coś złego. Dzięki mnie te dziewczyny żyją. Bo dzięki moim umiejętnościom i wiedzy mogłem je uratować.
To bardzo przemówiło do najmłodszych. Z chęcią zatem przysłuchiwali się rozmowom ekspertów o bezpieczeństwie i brali udział w warsztatach pierwszej pomocy.

W niedzielne przedpołudnie na plaży stanął też symulator zderzeń. Były też pokazy policjantów.
Rozegrano widowiskowe turnieje rugby. W tym roku zgłosiło się 9 drużyn seniorskich i 6 dziecięcych z całego województwa.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5