„FOSa Prezentacje”, czyli dzieło sztuki z trampkami w tle

2018-06-07 08:00:00(ost. akt: 2018-06-07 10:25:50)

Autor zdjęcia: arch. organizatora

Nietuzinkowi artyści i pasjonaci. Już dziś, 7 czerwca, czeka nas wernisaż wystawy „FOSa Prezentacje". Jeśli chcecie zobaczyć wyjątkowe prace i porozmawiać z twórcami zajrzyjcie do Planety 11. Start o godz. 17.30.
„FOSa Prezentacje” to inicjatywa, która ma upowszechnić pasje i talenty niezwykłych ludzi. Podczas wernisażu będziemy mogli podziwiać twórczość czwórki nietuzinkowych artystów i pasjonatów.


Obrazek w tresci

Oto artyści, których prace zobaczymy w Planecie 11.


Ewa, która potrafi wyczarować ze zwykłych trampek dzieło sztuki, a jej fotografie serc, które widzi wszędzie, są pełne emocji.

Joanna, absolwentka pracowni malarstwa prof. Wojciecha Sadley'a na UWM w Olsztynie. Malarstwo to jej pasja i forma na wyrażenie siebie i sposób na pracę i relaks. Od wielu lat maluje na szkle. Spod jej pędzla wychodzą piękne patery, kielichy, wazony, misy, szklanki itp.

Mateusz, sporą część swojego życia spędził w malowniczej, mazurskiej miejscowości. Owady i ogólnie przyroda, to jego hobby i pasja, dlatego powstają wciąż nowe fotografie, ukazujące niezwykły świat owadów w skali makro.

Kinga, uwielbia przyrodę i rzeczy nietypowe.
— Hobbystycznie zajmuję się wyrobem biżuterii z tego co się pod rękę nawinie - łańcuch rowerowy? Nakrętki? Zawleczki od puszek? Stary, zepsuty kabel? Z wszystkiego można zrobić piękną ozdobę - wystarczy chcieć, a chcieć to móc! — podkreśla.

Wystawę będzie można oglądać do 30 czerwca.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5