Policjanci uratowali pasażerów wywróconej żaglówki na jeziorze w Olsztynie

2018-05-23 13:30:27(ost. akt: 2018-05-23 22:21:43)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Policyjni wodniacy ratowali żeglarzy, którzy na Jeziorze Ukiel wpadli do wody, po tym jak wywróciła się ich żaglówka. Mężczyźni nie mieli na sobie kamizelek ratunkowych. Funkcjonariusze wyciągnęli wszystkich na pokład policyjnej motorówki, udzielili pierwszej pomocy i bezpiecznie przetransportowali na brzeg.
Już od miesiąca policyjni wodniacy czuwają nad bezpieczeństwem wypoczywających nad wodą mieszkańców i gości Warmii i Mazur. W niedzielę (20.05) przed godz. 17:00, patrolując Jezioro Ukiel, dostrzegli w oddali wywróconą żaglówkę oraz osoby, które wpadły do wody. Natychmiast ruszyli na miejsce. Dopływając do przewróconej omegi, zauważyli, że w wodzie znajduje się dwóch mężczyzn i kobieta. Osoby te nie miały na sobie kapoków, więc ich życie było zagrożone.

Na szczęście policjanci wyciągnęli wszystkich na pokład policyjnej motorówki i bezpiecznie przetransportowali na brzeg. Po drodze opatrzyli zakrwawioną stopę jednego z mężczyzn i okryli go kocem MRC z uwagi na wychłodzenie. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji funkcjonariuszy, nie doszło do tragedii. Przewrócona omega została podniesiona przez ratowników WOPR i pracowników OCSiR, a następnie odholowana do brzegu.

Policja apeluje o rozsądek nad wodą, w tym o zakładanie kamizelek ratunkowych w trakcie korzystania z żaglówek czy innych łodzi. Przepisy nakładają obowiązek jej założenia na osoby nieumiejące pływać, które przebywają na pokładzie statku. Pamiętajmy jednak, że nawet dla osoby posiadającej umiejętności pływackie, niespodziewany upadek do jeziora, lodowata woda, ciężki ubiór nasiąknięty wodą czy wysoka fala może być bardzo niebezpieczna.

PAMIĘTAJ !!! Kamizelka wypornościowa leżąca pod pokładem nie uratuje Ci życia!

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pytanie ???? #2507037 | 88.156.*.* 24 maj 2018 12:00

  Czy policja zbadała stan trzeźwości " pasażerów " żaglówki. No i czy sternik dostał mandacik za nie zachowanie należytej ostrożności i nie dostosowanie się do warunków na trasie . NO I BRAK APELU POLICJANTÓW O WIĘKSZĄ OSTROŻNOŚĆ .

  odpowiedz na ten komentarz

 2. wot #2506969 | 83.9.*.* 24 maj 2018 10:12

  "Okryli go kocem MRC." Redaktor napisał to zapewne przykryty kocem CNT/24 cis combi prasa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. ZONK #2506817 | 31.0.*.* 24 maj 2018 07:02

  Oj to matol YOYO Brudzinski bedzie tera wystepowal w telewizorze z medalami za bohatyrstwo,lol

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5