Startupowy zawrót głowy

2018-04-27 12:00:00(ost. akt: 2018-05-03 17:52:07)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Strach przed porażką towarzyszy niemal każdemu, kto chce spróbować sił w biznesie. Szansa na weryfikację pomysłów nadchodzi. Startup Weekend Olsztyn ruszy 11 maja.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski po raz kolejny włącza się w promocję przedsiębiorczości. Czwarta edycja Startup Weekend Olsztyn rozpocznie się w olsztyńskim ratuszu 11 maja i potrwa przez 54 godziny. W tym czasie każdy, kto chce sprawdzić, czy jego pomysł na biznes ma szansę powodzenia, będzie mógł skorzystać z pomocy mentorów. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się nie tylko biznesmeni, ale także programiści czy specjaliści od grafiki.

W czasie maratonu tworzenia projektów nie zabraknie także czasu na rozmowy z innymi osobami poszukującymi swojego miejsca na rynku. Organizatorzy przewidzieli trzy kategorie uczestników: Developer, Designer, Non-Technical.

Dlaczego UWM czynnie włączył się w organizację Startup Weekend Olsztyn?

- Centrum Innowacji i Transferu Technologii działające przy Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim łączy biznes z nauką. Przede wszystkim pomaga komercjalizować pomysły naszych świetnych naukowców, których wspiera. Objęliśmy także patronatem Startup Weekend Olsztyn, aby poszerzyć zakres swojego wsparcia, ponieważ mnóstwo innowacyjnych pomysłów kryje się właśnie w tych pomysłach startupowych - mówi Katarzyna Ulandowska, współorganizatorka Startup Weekend Olsztyn

Czego po uczestnikach Startup Weekend Olsztyn będzie się spodziewać komisja sędziowska? - Innowacji, fajnych, dobrych pomysłów, świeżego podejścia do biznesu - wylicza Katarzyna Ulandowska. I dodaje, że na członków zespołu, który przygotuje najciekawszy projekt, czekać będzie nagroda.

Zgłoszenia do Startup Weeekend Olsztyn będą przyjmowane do końca kwietnia.


Współorganizatorzy Startup Weekend Olsztyn:
Techstars
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Miasto Olsztyn
Stowarzyszenie OLCAMP
KREATIKA Studio
PANDA Marketing
Netlords

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5