Przedszkolacy mają patrona, a głusi ulgi na przejazdy
2018-03-04 08:15:00(ost. akt: 2018-03-03 23:59:21)
Na ostatniej sesji radni nadali przedszkolu nr 36 nową nazwę i dyskutowali nad dostosowaniem miejskiej infrastruktury do obsługi osób niepełnosprawnych.
Przedszkole miejskie nr 36 w Olsztynie ma nową nazwę. Jego patronką została Dorota Gellner, a wybrano ją w drodze przeprowadzonego konkursu, w którym wzięły udział dzieci, ich rodzice i nauczyciele. Nowa patronka to poetka, prozaik, autorka ponad stu książek, słuchowisk i bajek muzycznych. Uroczystość nadania przedszkolu imienia zaplanowano na 24 maja.
Radni dyskutowali też nad przystosowaniem infrastruktury miejskiej do obsługi osób niepełnosprawnych, starszych i rodziców z małymi dziećmi. Robert Szewczyk, radny PO, przyznał, że często widzi nieprawidłowo zaparkowane samochody, a straż miejska zdaje się nie reagować. Jedna z radnych zwróciła też uwagę na fatalny stan chodników. Jerzy Roman, dyrektor ZDZiT, przyznał, że pieniądze mogą się znaleźć dopiero w oszczędnościach za okres zimowy.
Olsztyńscy radni przyjęli też regulamin nadawania tytułu Honorowego Obywatela Olsztyna. Prace nad projektem uchwały trwały trzy miesiące. Kontrowersje wzbudziło kilka zapisów, m.in. wykluczający dyskusję wśród radnych przed podjęciem uchwały o nadaniu tytułu. Jak tłumaczył radny Marian Zdunek, przewodniczący komisji prawa i samorządności, powodem tej decyzji było to, by podczas publicznej dyskusji nie było okazji do zrobienia przykrości osobie honorowanej. Ostatecznie jednak — pod naciskiem radnych — Marian Zdunek złożył autopoprawkę do regulaminu, co oznacza, że dyskusje w tym temacie będą możliwe podczas sesji.
Radni przychylili się też do wniosku osób głuchych, które domagały się 98 proc. zniżek na przejazdy komunikacją miejską.
pj
Czytaj e-wydanie
">kliknij

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Zaloguj się lub wejdź przez
Gratuluję #2454266 | 83.9.*.* 5 mar 2018 07:14
Tytuł i treść na poziomie właśnie przedszkolackim. PRZEDSZKOLAKI i NIESŁYSZĄCY- TAK POWINNO BYĆ. Redaktorzy do wymiany, tak jak chodniki
Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz
Ul. V Batalionu wileńskiego #2454044 | 78.88.*.* 4 mar 2018 16:43
a dlaczego nie IV. Mnie sie POdobało Pstrowskiego...i komu to przeszadzało ???
Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz
On #2454031 | 188.146.*.* 4 mar 2018 16:26
No to się napracowali nasi radni bezradni. Kabaret na całego. Dobrze ze niedługo wybory. Bo czas pogadać tych darmozjadów.
Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)
Olsztyniak #2453930 | 37.47.*.* 4 mar 2018 14:00
Czy to oznacza, że Grzymowicz sam sobie dał ulgę? Pytam się, bo dla mnie on od dłuższego już czasu jest głuchy na dyskusję o mieście (lewituje).
Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz
Z"ukosa" #2453736 | 217.99.*.* 4 mar 2018 10:42
Hm, to teraz głusi już nie będą mieli problemów ze słuchem i przy okazji z chodzeniem. Co ma "piernik "do wiatraka ....o co tu chodzi...?
Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz