Od OZOSu do Michelina. Największa fabryka w naszym regionie świętowała 50-lecie

2017-10-28 15:55:30 (ost. akt: 2017-10-30 14:10:38)
Prezes Grupy WM Jarosław Tokarczyk wręczył Jarosławowi Michalakowi, prezesowi zarządu i dyrektorowi generalnemu Michelin Polska, specjalnie przygotowaną na tę okazję pierwszą stronę "Gazety Olsztyńskiej" z gratulacjami dla firmy.

Prezes Grupy WM Jarosław Tokarczyk wręczył Jarosławowi Michalakowi, prezesowi zarządu i dyrektorowi generalnemu Michelin Polska, specjalnie przygotowaną na tę okazję pierwszą stronę "Gazety Olsztyńskiej" z gratulacjami dla firmy.

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Uroczyste przemówienia, znakomici goście i koncert. Tak pracownicy Michelina i ich przyjaciele świętowali w olsztyńskiej filharmonii swój jubileusz.
— Jesteśmy jednym z największych pracodawców w regionie, wspieramy gospodarczy rozwój Warmii i Mazur, a także angażujemy się w liczne akcje na rzecz lokalnej społeczności — powiedział w swoim wystąpieniu prezes zarządu i dyrektor generalny Michelin Polska Jarosław Michalak.

— Ta firma to sukces i przykład dla innych — stwierdził Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. Pochwał nie szczędził też Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna: — Fabryka jest wzorem dla mieszkańców. To innowacyjna i nowoczesna fabryka na światowym poziomie — mówił. Z kolei Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski podkreślił, że Michelin, niezależnie od koniunktury, skutecznie odpowiada na potrzeby rynku .
Udział w uroczystości wzięli też Jean-Dominique Senard, Dyrektor Zarządzający Grupy Michelin oraz Pierre Levy, ambasador Francji w Polsce. — Cieszę się, że mogę być w Olsztynie. Michelin to fabryka, która stała się perłą na rynku — powiedział ambasador.

Prezes Grupy WM, Jarosław Tokarczyk wręczył prezesowi zarządu Michelin Polska specjalnie przygotowaną na tę okazję pierwszą stronę "Gazety Olsztyńskiej" z gratulacjami dla firmy.


Oficjalne uruchomienie Olsztyńskich Zakładów Opon Samochodowych (OZOS) nastąpiło 28 października 1967 roku. W fabryce pracowało wówczas 1 500 osób i produkowano opony sprzedawane wyłącznie w Polsce. Od 22 lat fabryka należy do francuskiej firmy Michelin i dziś zatrudnia 4 500 osób. Jest jednym z największych tego typu zakładów na świecie. Od początku istnienia do dziś w fabryce wyprodukowano ponad 230 milionów opon. Grupa Michelin zainwestowała w Olsztynie miliard euro.

Trochę historii:


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5