Papke odpowiedział na pouczenie prezydenta. Piotr Grzymowicz: "pan poseł nie rozumie problemu"

2017-10-02 16:30:03 (ost. akt: 2017-10-03 11:39:24)
Zdjęcie jest ilustracją do treści

Zdjęcie jest ilustracją do treści

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Paweł Papke odpowiedział na pouczenie Piotra Grzymowicza. Prezydent uważa, że poseł z Marcinem Kuchcińskim wykorzystali OBO pod promocję Platformy Obywatelskiej. A Paweł Papke nie widzi problemu.
Przypomnijmy: kilka dni temu do skrzynek olsztynian trafiły specjalne ulotki promujące Olsztyński Budżet Obywatelski. To pomysł posła Pawła Papke oraz Marcina Kuchcińskiego, członka zarządu województwa warmińsko-mazurskiego. To właśnie ich wizerunki znajdują się na ulotce. Jest na niej także logo Platformy Obywatelskiej oraz logo Sejmu R.P. I to właśnie nie spodobało się prezydentowi, który postanowił skomentować tę sytuację. Z kolei w rozmowie z „Gazetą Olsztyńską” poseł Papke przyznał, że jest zaskoczony słowami Piotra Grzymowicza. Potem nie trzeba było długo czekać na oficjalną odpowiedź posła.

Panie prezydencie, czy w momencie paraliżu komunikacyjnego miasta, problemów z jakimi borykają się firmy odcięte od komunikacji, wieloma jednoczesnymi inwestycjami, ma pan czas walczyć z moim zaangażowaniem w sprawy olsztyniaków związanymi z OBO? — zapytał Paweł Papke. — Obaj, z Marcinem Kuchciński​m, jesteśmy związani z Olsztynem, tu pracujemy. Gdzie według pana kryje się problem, że staramy się wspierać nasze miasto? Z całym szacunkiem dla pańskiej wnikliwości, ale myślę, że marnotrawi pan czas swój i mieszkańców na sztuczne problemy, zamiast zająć się tymi, które naprawdę działają na szkodę miasta — dodał.Po przeczytaniu tego wpisu zapytaliśmy Pawła Papke, czy zamierza kontynuować polemikę z prezydentem.

— Mam nadzieję, że prezydent nie będzie kontynuował tej dyskusji. Wszystkim nam zależy na tym, żeby OBO był szeroko promowany, aby jak najwięcej olsztyniaków się o nim dowiedziało i wzięło udział w głosowaniu — uważa poseł. — Mam nadzieję, że prezydent zajmie się tymi tematami, które naprawdę uprzykrzają życie mieszkańcom Olsztyna. Kilka problemów, szczególnie komunikacyjnych, jest teraz znacznie ważniejszych. Liczę, że temat nie będzie poddawany dalszej polemice prasowo-facebookowej, bo to właśnie ona tworzy atmosferę wyimaginowanej politycznej walki, której jestem całkowicie przeciwny. Podkreślam, że moją intencją jest promocja olsztyńskiego budżetu obywatelskiego — dodaje.

I zapowiada, że dalej chce promować głosowanie w budżecie.
Na pewno będziemy kolportować z ręki do ręki ulotki informacyjne o OBO. Będziemy informować mieszkańców Olsztyna w mediach o tym, że do 8 października mają czas na głosowanie. Ulotki zostały częściowo sfinansowane ze środków PO. Nie zamierzamy zmieniać naszej strategii informacyjnej. Cieszy nas dyskusja, jaka się z tego wywiązała, bo to zwiększa świadomość mieszkańców w kwestii OBO. Tu nie chodzi o żadne wybory czy politykę, ale o czystą informację o budżecie — wyjaśnia.

Co na to prezydent?

Najwyraźniej pan poseł Paweł Papke nie rozumie problemu — uważa Piotr Grzymowicz.— Upartyjnienie OBO jest zabijaniem jego idei. Nie mam nic przeciwko aktywności pana posła w sprawach mieszkańców Olsztyna, rozumiem też, że chce wspierać partyjnego kolegę jako kandydata na prezydenta miasta (bo o tym mówi się przynajmniej półoficjalnie), ale OBO zostawmy olsztynianom, gdyż nieprzypadkowo w nazwie budżetu jest przymiotnik "obywatelski" — mówi. I dodaje: — Próby wciągania mnie w zastępczą dyskusję o dużej liczbie inwestycji i problemach komunikacyjnych są niczym innym, jak stawianiem zasłony dymnej nad czytelnymi intencjami wypuszczenia ulotki pod szyldem PO – skądinąd moich koalicyjnych partnerów. Pan poseł mówi o paraliżu komunikacyjnym miasta. Sądzę, że jest to opinia przesadzona, ale jeśli nawet tak by miało być, to jest to stan przejściowy, natomiast działanie panów Kuchcińskiego i Papke to prosta droga do paraliżu, tyle że OBO. I tylko na to zwracam uwagę. Kieruję się przy tym prostą motywacją – "bo szkoda". Wszak to nasze dobro wspólne.
ez


Komentarze (58) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kapusie #2351574 | 83.9.*.* 16 paź 2017 00:58

  PO jedzie na oparach , generalnie kapusie , zdrajcy , folksdojczy , aferzyści nie mają żadnych szans . A panowie w mądrościach dzielnie starają się dorównać swojemu swojemu szefowi , który stoi pod ścianą i uderzając głową w mur liczy na olśnienie , niestety jest coraz gorzej . Sprzedaż interesów Polski i Polaków , zdrada bokiem Wam wyjdzie . Znam kilka wspaniałych osób z PO , dlatego ubolewam i współczuję bo na pewno czują się oszukani .

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. nos #2343256 | 213.184.*.* 4 paź 2017 12:19

  Teraz mamy polityczną Papke

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Jakub #2343204 | 4 paź 2017 11:13

  Jak widać na zdjęciu Ratusz pilnie potrzebuje remontu elewacji tym bardziej, że kiedyś spory jej fragment spadł na chodnik. Nie można czekać aż kogoś zabije. Dlaczego Elbląg ma kamieniczki jak perełki a u nas ciągle stęchlizna, zacieki i niemoc?

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Pytanie ??? #2343181 | 88.156.*.* 4 paź 2017 10:47

   Czy już nic świeższego nie posiadacie tylko te cuchnące stęchlizną niusiki ???

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. Papka #2342881 | 79.189.*.* 3 paź 2017 22:11

   Żałosny Papke. Bez wiedzy myśli, że wzrostem nadrobić. Papkę kto jeszcze na niego głosował?

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (58)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5