Policja weszła do sklepu z dopalaczami w Olsztynie. Sprzedawca zatrzymany [ZDJĘCIA]
2017-06-20 09:39:12(ost. akt: 2017-06-20 17:14:54)
Klienci odchodzili z kwitkiem, sąsiedzi przyglądali się akcji. Prokurator zamknął sklep z dopalaczami przy ulicy Jagiellońskiej w Olsztynie i zatrzymał jego właściciela.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE:
Niespełna 20-letni Kamil L. przyszedł we wtorek do pracy przed godziną 9. Był z kolegą. Ledwie zaczął otwierać rolety, żeby wejść do środka, obu dopadli policjanci. Kumpel Kamila L. szybko pojechał radiowozem do Komendy Miejskiej Policji. Tam był przesłuchiwany. A 20-latek jeszcze długie godziny spędził w sklepie. ![Zdjęcie jest illustracją do treści](https://m.wm.pl/2015/07/z2/32-24323-256457.jpg)
Koniec sklepu z dopalaczami na olsztyńskim Zatorzu?
Był obecny przy oględzinach, przepytywały go pracownice sanepidu. Dopiero po południu trafił do komendy, gdzie został przesłuchany. W środę ma usłyszeć zarzuty „sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu szkodliwych dla zdrowia substancji spożywczych”. Za to idzie się do więzienia na nawet osiem lat.
Poza prokuratorem, policjantami i sanepidem, na miejscu byli także funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego. Ich zadaniem było zabezpieczenie kasy fiskalnej i przekazanie jej policji do zbadania.
— Do tego dnia przygotowywaliśmy się od marca. Obserwowaliśmy działalność sklepu i jego właściciela. Docieraliśmy do osób pokrzywdzonych przez jego działalność. Także do tych, którzy po zażyciu dopalaczy trafili do szpitali — opowiada podkom. Zdzisław Świder, naczelnik wydziału do walki z przestępczością narkotykową KMP w Olsztynie.
Pokrzywdzonych jest 26 osób. To ci, którzy po dopalaczach mieli kłopoty ze zdrowiem. Wcześniej pracownicy sanepidu przebadali sprzedawane na Zatorzu dopalacze. Wyniki badań jasno pokazały, że zawierają one substancje niebezpieczne. — Złożymy w sądzie wniosek o tymczasowe aresztowanie właściciela sklepu na trzy miesiące — zapowiada prokurator Michał Choromański z Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ nadzorujący śledztwo.
mk
Komentarze (50) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Zaloguj się lub wejdź przez![FB](/i/icons/fb.png)
Leo #2278613 | 89.228.*.* 4 lip 2017 15:13
Do właścicieli - Daj Boże, by wasze dzieci ćpały to gówno. A tak będzie1
Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz
Wściekły #2275027 | 31.0.*.* 29 cze 2017 09:05
Jakie konsekwencje karne mogą przylegać osobie która zakładając wrzuci ładunki pirotechniczne np petardy hukowe ogólnodostępne celem ...
odpowiedz na ten komentarz
Oj pachniuś #2271922 | 81.190.*.* 24 cze 2017 00:55
Tomek kamil dobrze bedzie
Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz
ciekawy #2270973 | 95.160.*.* 22 cze 2017 16:18
Nasza radość nie trwała długo... Pachniak już otwarty
Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz
wreszciesprawiedliwość #2270323 | 46.83.*.* 21 cze 2017 14:26
Wreszcie wzięli się za bydlaków,tylko dlaczego tylu ludziom zniszczyli życie i zdrowie to dopiero reakcja,jedna jaskółka wiosny nie czyni a więc do pracy.
Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)