Humanista też może być super!

2017-01-26 15:23:14 (ost. akt: 2017-01-26 15:37:54)
Uczestnicy II edycji Superhumana i Marta Wiśniewska (w środku). Fot. Przemek Getka

Uczestnicy II edycji Superhumana i Marta Wiśniewska (w środku). Fot. Przemek Getka

Superhumaniści to studenci ciekawi życia, niepospolici, rozwijający swoje zainteresowania i pasje. Gdzie ich znajdziemy? W trzeciej edycji konkursu Superhuman, która ruszyła wraz z początkiem stycznia. Chcesz zgłosić swojego kandydata? Masz czas do końca marca.
Superhuman to konkurs skierowany do studentów Wydziału Humanistycznego UWM, promujący osoby, które rozwijają swoje talenty poza uczelnią oraz angażują się w działania prospołeczne. Dotychczas odbyły się dwie edycje konkursu, w których wystartowało łącznie ponad 40 osób. Zwyciężczyni pierwszej edycji konkursu Marta Wiśniewska podkreśla, że choć od jej zwycięstwa minęły już dwa lata, to wspomnienia związane z konkursem ciągle jej towarzyszą i ją motywują.

Obecnie Marta jest doktorantką Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, a w momencie wygranej była studentką IV roku dziennikarstwa.
— Usłyszałam wiele miłych słów na temat tego, co robiłam i robię dla Wydziału Humanistycznego oraz dla siebie — wspomina. Do Superhumana można zgłosić się samemu lub zostać nominowanym. Marta zgłosiła się sama.
— Nie musiałam się nad tym długo zastanawiać, ponieważ nie obawiam się mówienia o tym, co robię — wyjaśnia. — Istotne jest też to, że miałam i wciąż mam wsparcie wśród wykładowców, więc w społeczności Humana czuję się trochę jak w paczce przyjaciół, co jednak nie zwalnia mnie z dawania przykładu — dodaje.

Z kolei zwycięzcą drugiej edycji konkursu został Michał Ostrowski, obecnie student drugiego roku filologii polskiej. Do Superhumana zgłosiła go jego koleżanka oraz inna uczestniczka drugiej edycji, Kinga Perużyńska. Początkowo Michał nie miał o tym pojęcia, ponieważ Kinga przyznała się do tego dopiero w trakcie konkursu. Dla Michała zdobycie tytułu Superhumana było nie tylko wielkim wyróżnieniem, ale przede wszystkim wielką odpowiedzialnością. Zgodnie z regulaminem Michał może ponownie wystartować w konkursie, nie zamierza tego jednak robić. Zachęca za to do uczestnictwa innych studentów.

— To nie tylko frajda, ale i próba zwrócenia uwagi na to, co sprawia nam satysfakcję i daje spełnienie — przekonuje Michał. — Pomaga nam stać się dostrzegalnymi, przez co efekty naszej pasji przekładają się na większe zainteresowanie! Satysfakcja i duma są czymś, czego nie są w stanie zastąpić żadne pieniądze ani największe wieńce laurowe — dodaje.

Zgłoszenia do Superhumana są przyjmowane od stycznia przyjmowane do 31 marca. Potem każda osoba, której zgłoszenie zostało wysłane zostanie zakwalifikowana do jednej z czterech grup tematycznych (działalność społeczna, kultura i sztuka, media i komunikacja, nauka). O tym, kto zostanie Superhumanem zadecyduje kapituła. Nazwisko zwycięzcy zostanie ogłoszone podczas uroczystej inauguracji XI Dni Humana (kwiecień 2017).

Ewelina Zdancewicz-Pękala

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pijoter #2170154 | 89.228.*.* 29 sty 2017 09:28

  fajna zabawa ale to czy oni są "super" zweryfikuje rynek pracy

  odpowiedz na ten komentarz

 2. pijany rycho #2169058 | 83.11.*.* 27 sty 2017 11:13

  czy humanistki są dobre w łóżku?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Politechnika #2168970 | 178.235.*.* 27 sty 2017 09:22

  Niestety H, to ludzie nieproduktywni, Gdyby Swiat składał się z H, to do tej pory spędzalibyśmy dnie na jałowych dyskusjach siedząc na drzewach a noce w ziemiankach lub niszach skalnych.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. On #2168670 | 81.190.*.* 26 sty 2017 18:08

   Cześć, Panie Michale M.

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

  2. a ols #2168606 | 89.228.*.* 26 sty 2017 17:07

   Super inicjatywa

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5