Oskarżeni o napady na bankomaty wzajemnie obciążają się winą
2016-11-30 07:12:00(ost. akt: 2016-11-29 19:08:26)
Żądają procesu, więc będą go mieli. Dwóch oskarżonych o napady na bankomaty stanęło przed sądem. Wzajemnie obciążają się winą.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE:
![Kolejna próba napadu na bankomat. Pościg za jeepem z zaklejonymi światłami [FILM]](https://m.wm.pl/2015/05/z2/bankomat-248229.jpg)
Kolejna próba napadu na bankomat. Pościg za jeepem z zaklejonymi światłami [FILM]
PRZECZYTAJ KONIECZNIE:
Mirosław C., znany w swoim środowisku i wśród policjantów jako „Pisklak”, oraz Andrzej S. dostarczyli wielu wrażeń ścigającym ich policjantom. W maju ubiegłego roku, według prokuratury, próbowali ukraść pieniądze z bankomatu przy ul. Barcza na olsztyńskim osiedlu Nagórki. Zniszczyli go podczas próby włamania, ale banknotów nie udało im się wyjąć. Odjechali z kwitkiem. 
Rozpruli bankomat w Olsztynie. Pieniędzy nie ukradli
W międzyczasie jeden z mieszkańców o hałasie z okolic bankomatu powiadomił policjantów. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za złodziejami. Był środek nocy, godzina 2. Radiowóz ścigał uciekający samochód na wylocie na Szczytno.
Uciekinierzy w swoim jeepie mieli zaklejone światła. Byli świetnie przygotowani do ucieczki. Z okna samochodu pod koła radiowozu rzucali kolce. W Szczęsnem policjanci zablokowali im drogę radiowozem i zatrzymali obu mężczyzn.
Obaj stanęli przed sądem. Mirosław C. jest tymczasowo aresztowany, Andrzej S. odpowiada z wolnej stopy. Mężczyźni mają także odpowiedzieć za napad na bankomat przy Intermarche. Nie przyznają się do tego zarzutu.
Proces miał zacząć się we wtorek. Żaden z mężczyzn nie chce dobrowolnie poddać się karze. Sprawa się jednak nie zaczęła. Obrońca Mirosława C. wyznał, że kiedyś był obrońcą Andrzeja S. W tej sytuacji sąd wyznaczył oskarżonemu nowego obrońcę i dał mu czas na zapoznanie się ze sprawą. Dlatego nowy termin wyznaczył dopiero na koniec stycznia przyszłego roku.
Mirosław C. był wielokrotnie karany za kradzieże, włamania, rozbój, uszkodzenie ciała. Jego wspólnik był wielokrotnie notowany za wykroczenia drogowe.
Małgorzata Kundzicz
Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Zaloguj się lub wejdź przez
janina wąs #2124249 | 37.47.*.* 30 lis 2016 20:05
Podobno wszystko robili razem....wspólnie razem... wszystko.....wszystkoooo
Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz
reality show #2124043 | 217.99.*.* 30 lis 2016 15:31
Już obecnie poprzez pieniądz elektroniczny jest w stanie zablokować każdy rząd na świecie, vide wymiana papieża poprzez zablokowanie na 3 dni wszystkich bankomatów i przekazów elektronicznych Watykanu. Po wprowadzeniu przymusu posiadania karty bankomatu, mającej być kluczem do korzystania z opieki medycznej w Polsce, praktycznie każdy mieszkaniec będzie niewolnikiem banku i otrzyma swój jedyny niepowtarzalny numer! Jak czegoś nie wykona zgodnie z zaleceniem, to bank może mu zablokować kartę i taki człowieczek nie będzie istniał. Innymi słowy, każdy człowiek musi posiadać numerek, podobnie jak to było w Auschwitz. A pamiętam jak to się ludziska oburzali, że IBM tworzył cyfrowy system kontroli w obozach koncentracyjnych. Minęło 50 lat i już wszyscy się na to zgadzają, łącznie ze wstrzykiwaniem czipów. http://dakowski.pl/index.php?option=com_ content&task=view&id=17993&Itemid=119
odpowiedz na ten komentarz
666 #2123883 | 30 lis 2016 11:43
A gdzie te wspólne oskarżenia się pytam . W końcu konfidenci z nich czy nie
Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz
Lolo #2123817 | 80.62.*.* 30 lis 2016 09:50
Napaść to można na bank. Do bankomatu można się włamać.
Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz
Jadwiga_Misiak #2123788 | 83.3.*.* 30 lis 2016 09:05
Zastanawiam się Kto ma w tym interes aby zamiast profesjonalnych bankomatów umieszczonych w przystosowanych do tego i właściwie zabezpieczonych pomieszczeniach, instalować je gdzie popadnie, np. pod sklepami w wersji wolno stojącej? Czy prawo bankowe pozwala tak beztrosko umieszczać bankomaty z beznadziejnym zabezpieczeniem? Czy bankomaty nie są czasem monitorowane całodobowo? Czy może to prawda, że "Polska to dziki kraj", gdzie amber goldy rosną niczym grzyby po skokach?
Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz