Zapuść wąsy dla zdrowia

2016-11-03 19:54:01(ost. akt: 2016-11-03 20:52:56)

Autor zdjęcia: pixabay.com

W listopadzie mężczyźni na całym świecie hodują ten charakterystyczny zarost jako symbol poparcia dla akcji propagującej badania profilaktyczne raka jąder i prostaty.
Wąsy zapuszczają lekarze, przedstawiciele kultury, politycy, dziennikarze. Wszystko z myślą o mężczyznach, ich zdrowiu i życiu.

- Wąsy to symbol męskości - przekonuje dyrektor szpitala miejskiego, Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk. - I te wąsy stały się symbolem, żeby tę męskość sprawdzić. Trzeba pamiętać, że wczesne wykrycie nowotworu daje niemal stuprocentową szansę na wyzdrowienie.

Organizatorzy akcji podkreślają, że choroba to nie wstyd, a rak to nie wyrok. Zachęcają więc panów do obserwowania swojego ciała oraz do badań profilaktycznych.

- Po ubiegłorocznej akcji dotarła do mnie interesująca historia - mówi szefowa fundacji Skrzydła Anioła, Małgorzata Giżyńska. - Córka usłyszała o przedsięwzięciu i próbowała namówić do badań ojca. Ten się opierał, ale ostatecznie uległ. Jak się okazało, diagnoza przyszła w samą porę.

W Olsztynie z bezpłatnych badań, polegających na pobraniu i analizie krwi, będzie mogło skorzystać stu pierwszych mężczyzn. Wystarczy zgłosić się do laboratorium Miejskiego Szpitala Zespolonego przy al. Niepodległości 44 z zapuszczonym, namalowanym albo przyklejonym wąsem i podać hasło "Prosta(ta)sprawa".

Źródło: UM w Olsztynie

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ilu zostanie zbadanych ? #2106138 | 88.156.*.* 4 lis 2016 19:27

    Zdrowie Warmia i Mazury Nadszedł „Wąsopad” – miesiąc profilaktyki raka prostaty Publikacja: 3 listopada 2016, 16:17 Autor: MW,MN W Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie można w listopadzie skorzystać z bezpłatnych testów PSA. Pierwszych 400 osób, które zgłoszą się do placówki z przyklejonym, namalowanym lub własnym wąsem zostanie zbadanych.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. aa #2105791 | 4 lis 2016 14:30

    Ta broda jest wstrętna!!! Chyba bardziej odstrasza niż zachęca

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  3. syf #2105596 | 78.88.*.* 4 lis 2016 09:50

    syf i źle mi się kojarzy .

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

  4. Olsztynianin #2105595 | 83.12.*.* 4 lis 2016 09:50

    Profilaktyka raka w Polsce - namaluj sobie wąsy aby zbadać się za darmo. Zrób z siebie kretyna i jak będziesz miał szczęście, to znajdziesz się w pierwszej setce. Poniżające. Zanim skończyłem czytać artykuł byłem zainteresowany.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

  5. lola #2105532 | 88.156.*.* 4 lis 2016 08:41

    Obrzydliwie to wygląda. Nie bardzo wiem, co to ma wspólnego ze zdrowiem, bo zarost na twarzy jest bardzo niehigieniczny.

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (15)
2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B