Boisko przy Sybiraków już działa

2016-09-07 18:07:34 (ost. akt: 2016-09-07 18:36:53)

Autor zdjęcia: mat. Urzędu Miasta w Olsztynie

Długo oczekiwana inwestycja z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego oddana do użytku. Młodzież może już korzystać z boiska przy Gimnazjum nr 12.
Inicjatorkami przedsięwzięcia były dwie nauczycielki szkoły przy al. Sybiraków. To przede wszystkim one i ich podopieczni doprowadzili do tego, że inwestycja zgarnęła niemal połowę głosów budżetu obywatelskiego z 2014 roku. To była druga edycja akcji.

- Mobilizacja uczniów, nauczycieli, mieszkańców doprowadziła do tego sukcesu - przyznał prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Chcieliśmy zakończyć to zadanie wcześniej, ale nie wszystko szło po naszej myśli. Najważniejsze, że poradziliśmy sobie z przeszkodami. Teraz realizowane przez Was wychowanie przez sport będzie stać tu na jeszcze wyższym poziomie. Dobra infrastruktura sprzyja przecież takim działaniom.

Zdolna piłkarsko młodzież od dawna opuszcza mury Gimnazjum nr 12. Przed laty uczył się tu późniejszy 20-krotny reprezentant Polski Janusz Kupcewicz. Wśród absolwentów jest też Paweł Dawidowicz, który odważnie wdziera się do piłkarskiej elity.

- Po dwóch latach możemy się cieszyć z tej inwestycji - mówił dyrektor Gimnazjum nr 12 im. Sybiraków, Andrzej Tymecki. - Dla nas jest szczególnie ważna ze względu na prowadzone przez nas klasy piłkarskie.

Przy okazji otwarcia boiska zmierzyły się drużyny absolwentów gimnazjum z obecnymi uczniami.

Przed nami natomiast IV edycja Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Od czwartku (8 września) przez 10 dni będzie można głosować na niemal 130 osiedlowych i ogólnomiejskich projektów.

Można to zrobić poprzez stronę internetową Internet (będzie działać od północy) albo tradycyjnie w jednym ze stacjonarnych punktów. Warto wcześniej zapoznać się zarówno ze zgłoszonymi projektami, jak i z tym, jak głosować. Wyniki tegorocznego głosowania poznamy ostatniego dnia września.


Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zatorze #2063033 | 31.0.*.* 11 wrz 2016 10:26

  No i tradycji w Olsztynie stało się zadość, że projekt OBYWATELSKI a z dzieckiem nie można pograć bo już rezerwacja dla stomilu, warmii i innych szkółek

  odpowiedz na ten komentarz

 2. do jarecki i Stomil #2061251 | 88.156.*.* 8 wrz 2016 11:27

  Ciekawe jakby miało wyglądać boisko pełnowymiarowe na takim małym placu. Może piętrowe, na parterze jedna połowa a na pierwszym piętrze druga połowa, trybuny na pozostałych piętrach. Ale co tam grunt to dosr... Prezydentowi. Czesiek płaci za komentarze. TO nic że ani to projekt Grzymowicza, ani wybór ani wykonanie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Maciek #2061230 | 213.73.*.* 8 wrz 2016 10:30

  Zwracam się do szanownych kolegów i koleżanek o wsparcie w głosowaniu w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim na projekt budowy boiska dla dzieci na osiedlu Jaroty. PROJEKT ZINTEGROWANY NR 27 - Budowa boiska do piłki ręcznej z infrastrukturą do rozgrywek w piłkę siatkową, koszykową oraz badmintona w rejonie ulicy Witosa. (boisko ma szansę powstać na działce między blokami przy Witosa 23 a osiedlem domków jednorodzinnych). Kliknij tutaj aby oddać swój głos Nasz projekt zechciał wesprzeć Marcin Malewski - zawodnik Warmii Traveland Olsztyn. Mam nadzieję, że wsparcie Marcina i Państwa pomoc i zaangażowanie pozwolą na zrealizowanie projektu w nadchodzącym roku. Plakat promujący projekt - http://images78.fotosik.pl/877/1a73a76e5 9eec1d1med.jpg

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. krzroy #2061186 | 37.248.*.* 8 wrz 2016 09:11

   No to wyszło szydło z worka. Wczoraj w TVP Olsztyn pan trener Stomilu ocenił, że to nowe boisko spełnia podstawowe wymagania dla treningu jego piłkarzy. Stomil będzie miał boisko treningowe, a jakiejś tam młodzieży wcale nie wpuszczą w obawie żeby nie zniszczyli murawy. W zasadzie tego można było się spodziewać.

   odpowiedz na ten komentarz

  2. Jadwiga_Misiak #2061162 | 83.3.*.* 8 wrz 2016 08:40

   Warto wspierać projekty dotyczące obiektów rekreacyjnych i miejsc wypoczynku zarówno dla starszych jak i dla najmłodszych. Dlatego mój głos oddam na osiedlowy projekt nr 48 Osiedle Generałów i Zacisze, który przewiduje budowę urządzeń terenowych do aktywnej rekreacji, zwłaszcza dla starszych, a na terenach Zacisza budowę placu zabaw dla maluchów i boiska do piłki nożnej dla trochę starszych. Warto głosować na takie projekty jak nr 48, ponieważ na terenach zabudowanych budynkami wielorodzinnymi brakuje takich miejsc. Deweloperzy chcą budować obiekty komercyjne, na których mogą zarobić (trudno się temu dziwić), więc dobrze gdy mieszkańcy mają możliwość wpływu na powstanie odpowiednio urządzonych miejsc do aktywnego wypoczynku, rekreacji i zabaw dla najmłodszych.

   odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (9)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5