Cztery miliony złotych na remont mostów w regionie

2016-03-16 17:48:35(ost. akt: 2016-05-05 13:03:02)

Autor zdjęcia: PKP Polskie Linie Kolejowe

Polskie Linie Kolejowe zapowiedziały odrestaurowanie dwóch mostów w województwie warmińsko-mazurskim. Remont obejmie obiekty w Olsztynie i pod Czerwonką.
Cztery miliony złotych na remont dwóch mostów na Warmii i Mazurach przekażą Polskie Linie Kolejowe. - Odrestaurowane obiekty nie tylko zyskają nowe oblicze, ale przede wszystkim zapewnią wyższy poziom bezpieczeństwa i płynny przejazd pociągów pasażerskich i towarowych - informuje Ewa Symonowicz-Ginter z PKP Polskie Linie Kolejowe.

Remont mostu kolejowego nad Biesówką rozpocznie się w lipcu i potrwa do końca października. Prace mają być prowadzone całą dobę. Przewidziane roboty obejmują: wymianę torów, uzupełnienie betonowych i kamiennych elementów konstrukcji oraz wyposażenie obiektu w nowe balustrady. - Po odremontowanym moście pociągi pojadą z prędkością 100 km/h - wyjaśnia przedstawicielka kolei PKP PLK.

Natomiast prace na 130-letnim moście w Olsztynie mają potrwać od 1 września do 30 listopada. Remont most "Południowego" obejmie: naprawę uszkodzonych elementów konstrukcji i izolacji mostu. Ponadto, odrestaurowane zostaną ozdobne elementy oraz kamienne gzymsy. Dodatkowo obiekt wzbogaci się o nowe balustrady i schody.

- Prace za ponad 2,5 mln zł zapobiegną wprowadzeniu ograniczeń prędkości i obciążeń, poprawią również bezpieczeństwo w ruchu drogowym - wyjaśnia Ewa Symonowicz-Ginter.

Jak remont mostów wpłynie na ruch kolejowy?

W przypadku remontu pierwszego z wymienionych obiektów, ruch pociągów, na dwutorowym odcinku miedzy Barczewem a Czerwonką, będzie prowadzony naprzemiennie.

Natomiast most "Południowy" w Olsztynie od połowy października, zostanie wyłączony z ruchu kolejowego. - W tym czasie zaplanowana jest autobusowa komunikacja zastępcza dla pasażerów korzystających z połączeń lokalnych na odcinku Olsztyn Główny – Naterki oraz Olsztyn-Gągławki - tłumaczy Symonowicz-Ginter.

Źródło: PKP PLK

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Elbląg #1955581 | 78.11.*.* 17 mar 2016 08:35

    Standard. Wszystko kosi Olsztyn

    odpowiedz na ten komentarz

  2. rasta #1955253 | 88.156.*.* 16 mar 2016 18:53

    Dworzec główny wyremontujcie a nie mosty

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5