Wezwała policję, bo jej kolega chrapał. Numery alarmowe nie są dla żartów!

2016-01-13 07:00:00(ost. akt: 2016-01-12 19:54:28)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum NKM

Rzuciła go dziewczyna, więc powiadomił policję, że ukradła mu telefon lub przeszkadzał jej chrapiący kolega, wiec wezwała karetkę i powiedziała, że przestał oddychać. To tylko niektóre przykłady bezpodstawnych wezwań służb ratunkowych, które zdarzają się w naszym regionie niemal codziennie. Policja przypomina, że numery ratunkowe nie służą do zabawy, ale do ratowania życia i zdrowia obywateli.
W poniedziałek (11.01) około godziny 20 policjanci z Olsztynka zestali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w gm. Gietrzwałd. Poszkodowany zgłosił, że jego była dziewczyna ukradła mu telefon komórkowy. Jak się okazało 40-latka nic nie ukradła i jedynie wymieniła się telefonem z byłym już chłopakiem. Nadmieniła, że mężczyzna zadzwonił na policję, bo chciał jej zrobić na złość, po tym jak go zostawiła. Jeśli potwierdzi się „wersja” kobiety, mężczyzna odpowie za bezpodstawne wezwanie policji.

Z kolei godzinę później na Zatorzu w Olsztynie doszło do podobnego zdarzenia. 39-latka zgłosiła policji, że w jej mieszkaniu przebywa pijany, obcy mężczyzna i nie chce go opuścić. Jak się okazało 59-letni gospodarz mieszkania zaprosił mężczyznę, żeby razem napić się alkoholu. Po imprezie 52-latek zasnął i zaczął chrapać. To z kolei bardzo przeszkadzało kobiecie dlatego wezwała policję. Mało tego, zadzwoniła również na pogotowie, ponieważ stwierdziła w pewnym momencie, że śpiący mężczyzna nie oddycha.

Nie wymagał on jednak pomocy lekarskiej. Był jedynie nietrzeźwy. Z uwagi na to, że nie miał się gdzie podziać trafił na izbę wytrzeźwień. 39-latka, u której test trzeźwości wykazał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie, za bezpodstawne wezwanie policji, będzie tłumaczyła się przed sądem.

Źródło: KMP w Olsztynie


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zgredek #1905683 | 85.193.*.* 13 sty 2016 11:49

    jeszcze na bezmozgowie sa za male kary! A dowalic taka kare za nieuzasadnione wezwanie Policji, Karetki czy Strazy, zeby zabolalo do piatego pokolenia. Dosc tolerancji dla debili!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5