Organizacja ruchu i komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych w Olsztynie

2015-10-29 10:20:26 (ost. akt: 2015-10-29 13:59:15)

Autor zdjęcia: pb/Archiwum GO

W związku z Dniem Wszystkich Świętych w sąsiedztwie olsztyńskich cmentarzy będzie zmieniona organizacja ruchu. Zmiany zaczną obowiązywać już od piątku od godziny 23.30. Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona w poniedziałek 2 listopada około godz. 4.
Cmentarz w Dywitach

Kierowcy jadący w kierunku największej olsztyńskiej nekropolii w Dywitach, muszą pamiętać, że od nocy z piątku na sobotę ulica Wadąska od skrzyżowania z aleją Wojska Polskiego będzie w okresie Wszystkich Świętych drogą jednokierunkową aż do Kieźlin.

Tylko od strony al. Wojska Polskiego będzie można dojechać własnym autem aż pod cmentarz. Od strony ul. Jagiellońskiej będzie można dojechać tylko do Kieźlin. Tu trzeba zostawić samochody. Dojazd do cmentarza od tej strony będzie możliwy wyłącznie środkami komunikacji miejskiej. W ruchu dwukierunkowym będą poruszały się wyłącznie autobusy, taxi oraz rowery. Zasada ta będzie obowiązywała do 1 listopada do godz. 14. Później na całej ul. Wadąskiej przywrócona zostanie ruch dwukierunkowy.


Cmentarz przy ul. Poprzecznej
Do cmentarza przy ulicy Poprzecznej będzie można dojechać ulicą Zientary-Malewskiej i od ulicy Borowej. Zientary-Malewskiej od skrzyżowania z ul. Cichą do skrzyżowania z ul. Poprzeczną będzie drogą jednokierunkową. Ulice Cicha i Abramowskiego będą wyłączone z ruchu. Poruszać się po nich będą mogły jedynie osoby mieszkające przy tej okolicy, autobusy komunikacji miejskiej, taksówki i służby miejskie.
Jednokierunkowa będzie również ul. Poprzeczna. Ulica A. Erdmanowej będzie udostępniona wyłącznie pieszym.


Od piątku rusza także policyjna akcja „Znicz”. Przez cztery dni będzie więcej patroli na drogach dojazdowych do Olsztyna i w okolicach cmentarzy. Tradycyjnie już policjanci będą sprawdzać m.in. trzeźwość kierowców.Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. szwagier może metro? #1847554 | 81.190.*.* 31 paź 2015 23:40

  pan pręzydęt :) ma super yntelygentne światła, zaraz je odpali i o korkach zapomnicie całkowicie, a i jeszcze jedno za jeden tramwajek można kupić 12 super nowoczesnych autobusów które mogą jechać wszędzie, nawet w Dzień Wszystkich Świętych na każdy cmentarz

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. EWA #1847369 | 5.172.*.* 31 paź 2015 17:39

  Organizacja ruchu - jaka organizacja, to przecież jedno wielkie nieporozumienie. 1,5 h wlekłam się na cmentarz od Obrońców Tobruku do samego cmentarza w Dywitach. Po drodze, a i owszem mijałam PANÓW POLICJANTÓW grzejących pupy o maski samochodowe i obserwujących jak auta stojące w gigantycznym korku. I chyba ich to przerosło bo żaden nie kierował ruchem. Aż tu nagle zdziwienie. Przed samym cmentarzem POLICJA KIERUJE RUCHEM. Tak się zakończył pierwszy koszmar dzisiejszego dnia. No na drugą głupotę Policjanta z drogówki nie trzeba było czekać długo. Wystarczyło wsiąść do samochodu i ruszyć w drogę powrotną do domu. Wyjeżdżam z pod bramy głównej Cmentarza w Dywitach i co policjant zatrzymuje wszystkie auta i zadaje pytanie dokąd zmierzają, odpowiadam że jadę w kierunku Likuz, Jonkowa więc mogę jechać prosto w ul. Ąl. Wojska Polskiego a ten SMERF każe mi jechać w stronę Kieźlin, Sanatorium. Mówię, że to bez sensu wpycha mnie nie dość, że dłuższą drogą to na dodatek w korek a on że Likuzy to dzielnica Olsztyna i tam mam jechać. I gadaj z takim oszołomem, a droga z Dywit do Olsztyna ul. Wojska Polskiego pusta. W tym miejscu dziękuję SMERFOWI który powinien dostać PAŁĘ ze znajomości kierunków w jakich znajdują się poszczególne dzielnice Olsztyna kieruje ludzi okrężną droga powodując jeszcze większe korki. I tym sposobem z cmentarza w Dywitach do wlotu w ul. Bydgoską jechałam kolejne 1,5 h. Dopiero jak skręciłam w Bydgoską to poczułam, że jadę normalnie i do domu dojechałam w 20 min. Dodam, że jechałam Al. Warszawską i wcale nie było tam korków w stronę miasta ruch był mniejszy niż w dzień roboczy. GRATULACJE DROGÓWKA – POTRAFICIE ZAPANOWAĆ NAD KORKAMI – HA ha ha… Powodzenia jutro.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Paulina #1847322 | 109.241.*.* 31 paź 2015 16:13

   Co za debil to wymyślił. Korek od skrzyżowania Jagiellonskiej z Poprzeczną azdo glownego wejścia na cmentarz w Dywitach i rusza sie co 10 min. 2 godziny stoisz w korku i nic sie nie rusza!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. I tak korek w całym mieście #1846518 | 83.9.*.* 30 paź 2015 13:11

   więc po co te wygłupy jeszcze ze zmianami w którą mańkę stać w tych korkach? Daliby se siana jeden z drugim i przynajmniej ludzi dodatkowo nie irytowali.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

  3. Jakub #1846097 | 81.190.*.* 29 paź 2015 22:47

   A jak się dostać z Jarot przez zmienione ulice?

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (10)
   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5