Ostatnie przygotowania do finału WOŚP. Puszki i czytniki kart już gotowe

2015-01-09 07:30:00(ost. akt: 2015-01-08 18:02:12)

Autor zdjęcia: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W niedzielę wielki finał WOŚP. W tym roku nie zabraknie nowości podczas tegorocznego finału WOŚP będzie można przesłać pieniądze wprost na konto fundacji. Oprócz puszek wolontariusze będą mieli bezprzewodowe terminale. Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się pod hasłem: Diagnostyka i godna opieka ludzi w podeszłym wieku.
Trwają ostatnie przygotowania do wielkiego finału WOŚP. W tym roku pieniądze będą zbierane do puszek i bezprzewodowych terminali płatniczych. Dziesięcioro z wolontariuszy w Olsztynie będzie miało takie urządzenie ze sobą. Będą wyróżniać się specjalnie oznakowanymi kamizelkami.

Po dokonaniu wpłaty, darczyńca otrzyma pokwitowanie z serduszkiem i oczywiście czerwoną naklejkę — wyjaśniła Bogusia Trepanowska, koordynatorka ds. wolontariatu. Wszystkich wolontariuszy w tym roku będzie 450.

Organizatorzy jak co roku przypominają, że nie pukają oni do drzwi, a jedynie zbierają datki w miejscach publicznych. Puszka będzie zabezpieczona trzema banderolami i tylko takie pojemniki będą gwarantowały, że datki trafią do orkiestry.

Nad bezpieczeństwem kwestujących czuwać będzie profesjonalna agencja ochrony. Wielu darczyńców przekazało już przedmioty do licytacji. Wśród nich znalazły się zdjęcia Tomasza Cichockiego czy książki z autografami pisarzy. Wśród najciekawszych eksponatów znalazła się m.in. piłka z autografem Zbigniewa Bońka, koszulka polskiej reprezentacji w piłce nożnej z autografami zawodników i czapka z autografem Agnieszki Radwańskiej.

Nie zabraknie też gadżetów z logo WOŚP: kubków, torebek i smyczy. Janusz Moszczyński, prezes stowarzyszenia Kąpiący Się Zimą przekazał ważącą 7 kg statuetkę ze stali szlachetnej. Zachęcił też wszystkich morsów do zjednoczenia się w słusznej sprawie i do wspólnej kąpieli nad jeziorem Ukiel.

Robert Jurga z Galerii Warmińskiej, gdzie też będą odbywały się imprezy, zachęcał do wzięcia udziału w atrakcjach, których tego dnia nie zabraknie Na osoby, które zdecydują się wspomóc WOŚP czekają koncerty, wykłady,a nawet możliwość przejechania się zabytkowym samochodem. Państwowa Szkoła Muzyczna przygotowała koncerty, SP 15 zaprasza na dyktando i wspólny bieg przeciwko cukrzycy, a Miejska Biblioteka Publiczna organizuje bal serduszkowy dla najmłodszych.

Odwiedzajcie wszystkie nasze punkty i zbierajcie fanty — zachęcała Maja Dzieciątek, szefowa olsztyńskiego sztabu WOŚP.


Komentarze (27) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. global #1630303 | 95.160.*.* 10 sty 2015 00:18

  Czemu polacy są tacy ? Bo inne kraje mogą nas kupić za "paczkę fajek"

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. kolo #1630231 | 88.156.*.* 9 sty 2015 22:47

   w statucie WOŚP było, że 9% kasy na koszta fundacji

   odpowiedz na ten komentarz

  2. Orkiestracja #1629802 | 83.9.*.* 9 sty 2015 16:51

   Czy cud jakowyś nastał że ludkowie zobaczyli nie filantropa a sprytnego guru czegoś na wzór finansowej sekty ? Ostatnio ośmielili sie a to starzy punkowcy z lat 80tych a to pan Piekarczyk z TSA wspominając że już za PRL guru bardzo sprytnie wkupywał sie w łaski władzy będąc jak najdalszym od młodzieżowych kontestacji i protestów . Resortowe dziecko mimo jąkania (sic !) i braku wykształcenia przyjęte do pracy w publicznym radio . Po 1990 wypromowane na nieomal świętego pompowane ogromnymi środkami z budżetu państwa i samorządów .Czy ktoś zsumował ile kosztowały przez ponad 20 lat ww.budżety rokroczne wystawne organizacje wiadomej imprezy ? Ale coś się ostatnio popsuło . Pan bloger MatkaKurka poszedł do sądu w wydawało sie beznadziejny bój z guru i... okazało sie że król jest nagi za to opleciony pajęczyną dwuznacznych spółek . Lawina ruszyła . Dla wielu to co się pewnie jeszcze okaże może być szokiem stąd często histeryczna obrona guru to prosty obronny mechanizm psychologiczny , którym ludzie bronią sie przed przyznaniem przed samymi siebie że latami byli robieni w balona . A jeszcze coś .Pisano tu o sprzęcie itp. Otóż kochani -w każdym NORMALNYM kraju od Korei Płd po Portugalię sprzęty szpitalom daje państwo/kasy chorych itp . A nie zależy to od łask fundacji ,żebractwa etc .To model znany z Afryki czyli patologia III świata. Po drugie sprzęty owe kupili zwykli ludzie często biedni za swoje datki a nie wiadomy guru-"filantrop" który SWOJEGO grosza tu raczej nie dołożył...

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Puszki już gotowe #1629692 | 213.73.*.* 9 sty 2015 14:43

    SIEMA w tym roku będzie już 23 ściema . dawajcie kasiorę bo moja żona bierze w WOŚP tylko 13 800 zł miesięcznie a uważam że za swoją działalność charytatywną powinna dostawać więcej. Dawajcie kasę do końca świata i o jeden dzień dłużej - JUREK O . - Siema !!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. ? #1629611 | 89.228.*.* 9 sty 2015 13:36

     To na co teraz zbierają ? Na złotego melona czy mrówkę całą ?

     Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

     Pokaż wszystkie komentarze (27)
     2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5