2024-07-27 14:41:08(ost. akt: 2024-07-27 14:41:59)
Iga Świątek

Iga Świątek

Autor zdjęcia: PAP/Adam Warżawa

Rozstawiona z numerem 1. Iga Świątek awansowała do drugiej rundy tenisowego turnieju olimpijskiego w Paryżu po zwycięstwie nad Rumunką Iriną-Camelią Begu 6:2, 7:5. Kolejną rywalką Polki będzie Francuzka Diane Parry lub Nadia Podoroska z Argentyny.
Mecz rozegrano na głównym korcie im. Philippe'a-Chatriera pod zamkniętym dachem. W pierwszym secie Świątek przełamała rywalkę już w drugim gemie, a potem powiększała swoją przewagę.

Drugi set był bardzo wyrównany. Tenisistki wygrywały gemy przy swoim podaniu, lecz Świątek została przełamana i przegrywała już 3:5. Liderka rankingu WTA wyszła jednak z opresji i ostatecznie triumfowała 7:5. Mecz trwał godzinę i 46 minut. (PAP)