Piętnasta porażka Stomilu stała się faktem!

2024-04-12 22:22:15(ost. akt: 2024-04-12 22:46:23)

Stomil Olsztyn przegrał u siebie 0:1 z Polonią Bytom i ugrzązł na przedostatnim miejscu w tabeli II ligi.
Stomil Olsztyn - Polonia Bytom 0:1 (0:1)

0:1 - Kamil Wojtyra (6)

Goście bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Polonia Bytom zanim jednak trafiła do olsztyńskiej bramki, to przez dwie minuty spokojnie rozgrywała piłkę na naszej połowie, a żaden z graczy Stomilu nie potrafił przerwać akcji... W pewnym momencie dośrodkował Tomasz Gajda, a Kamil Wojtyra wyskoczył najwyżej spośród zawodników znajdujących się w polu karnym. Po jego strzale głową piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i Stomil od szóstej minuty musiał odrabiać straty. W pierwszej połowie Polonia spokojnie kontrolowała przebieg gry, a olsztyńscy piłkarze byli bezradni w ataku pozycyjnym. Ba, nawet po stałych fragmentach gry Stomil nie potrafił stworzyć zagrożenia.

Po zmianie stron gra olsztynian niewiele się zmieniła. Kibice liczyli, że coś ruszy po tym jak na boisku znaleźli się Łukasz Szramowski oraz Dawid Retlewski. Grzegorz Lech robił co mógł i desygnował do gry Michała Karlikowskiego i Huberta Krawczyna. Nic to jednak nie dało. Piłkarze Stomilu nie mieli w piątkowy wieczór żadnych argumentów, żeby strzelić gola, który pozwoliłby uratować chociażby jeden punkt. Piętnasta (!!!) porażka w tym sezonie stała się więc faktem.