Olsztyńska „Czternastka” przygotowuje się do hucznych urodzin

2024-04-01 14:58:28(ost. akt: 2024-04-02 11:06:09)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 14 im. Marii Konopnickiej w Olsztynie

Nadchodzący październik będzie wyjątkowy nie tylko dla Szkoły Podstawowej nr 14 im. Marii Konopnickiej w Olsztynie, ale również dla wielu olsztynian. To właśnie wtedy odbędzie się uroczystość 65-lecia szkoły, do której przygotowania już się rozpoczęły.
Szkoła Podstawowa nr 14 im. Marii Konopnickiej swój jubileusz rozpoczyna z przytupem już kilka miesięcy przed główną imprezą.

— Nowością i innowacyjnością jest to, że tak bardzo udaje nam się zaangażować absolwentów. Nie wszyscy wiedzą, ale naszą absolwentką jest Iwona Pavlović, która ma poprowadzić naszą uroczystość, ale również Paweł Matrack czy Wojciech Żołądkowicz — mówi Ewa Romanowska, dyrektor SP 14 w Olsztynie.
Już w najbliższym czasie uczniowie będą mogli wziąć udział w atrakcyjnych konkursach.

Konkurs plastyczny „Nasza piękna szkoła” wyłoni autora ilustracji, która będzie wykorzystana do stworzenia zaproszenia na główną uroczystość. Podobnie konkurs na logo obchodów 65-lecia szkoły wyłoni autora wspomnianego logo.

— Chcemy, by dzieci poczuły się współorganizatorami tego ważnego wydarzenia. Ich pomysły i wykonanie są wyjątkowe, pokazują szkołę oczami uczniów. Dlatego jesteśmy również ciekawi prac na konkurs techniczny, który ma na celu stworzenie makiety naszej szkoły — dodaje pani dyrektor.

Jak wskazuje Ewa Romanowska to nie koniec niespodzianek. Na głównej uroczystości zostanie zaprezentowany hymn szkoły wykonany przez chór składający się z uczniów SP14.
— Mamy nadzieję, że tekst stworzony przez nauczycieli odda ducha naszej społeczności — mówi Ewa Romanowska.
Pani dyrektor tłumaczy, że jednym z głównych założeń imprezy jest to, aby uczniowie zapoznali się z historią szkoły, którą stworzyli ludzie, dlatego zaplanowano cykl spotkań z absolwentami Szkoły Podstawowej nr 14 w Olsztynie.

Wśród zaproszonych gości są już wspomniana Iwona Pavlović – mistrzyni tańca towarzyskiego, aktor Wojciech Żołądkowicz i Paweł Głowacki – piłkarz Stomilu Olsztyn.

Dyrektor SP 14 Ewa Romanowska i prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz
Fot. Facebook/SP 14 Olsztyn
Dyrektor SP 14 Ewa Romanowska i prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz
— Kolejną bardzo ważną dla nas inicjatywą, którą podjęliśmy, jest stworzenie monografii szkoły — tłumaczy pani dyrektor.
Aktualnie zbierane są materiały i środki finansowe na ten cel. Jak wskazuje pani dyrektor, bezcenne będzie przy tym działaniu wsparcie nauczycieli i pracowników szkoły, jak również absolwentów.

— To dopiero początek. Jak to na wiosnę bywa, pomysły rozkwitają w głowach nauczycieli i uczniów. Dlatego przed nami jeszcze kilka niespodzianek — zapowiada Ewa Romanowska.

Wiktoria Podlewska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5